Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с ,,Ламбда" сондата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Прощавайте ,че пуснах нова тема, но съм сериозно разтревожен.На моето С 40(същото от аватара) от вчеря при даване контакт и запалване(заа около минута- може би по-кратко) светва лапата на ламба-сондата.
Какво означава това.
Колата по-рано не го правеше.Продължава около 40-50 сеикунди, може би минута- при запалване.

мМля за съвет. :roll:

Нещо това Волво..............
Razsipnik Wrote:Прощавайте ,че пуснах нова тема, но съм сериозно разтревожен.На моето С 40(същото от аватара) от вчеря при даване контакт и запалване(заа около минута- може би по-кратко) светва лапата на ламба-сондата.
Какво означава това.
Колата по-рано не го правеше.Продължава около 40-50 сеикунди, може би минута- при запалване.

мМля за съвет. :roll:

Нещо това Волво..............
Колега по принцип показва,че има някакъв проблем с ламбда сондата.Пробвай да откачиш акумулатора за 1-2 часа и виж после дали го има същи проблем (най-вероятно има някоя грашка).Ако не стане трябва да ходиш на компютър да я закачат да видиш за какво става въпрос.
Успех!
не можах да разбера постоянно свети или свети и след 40 сек изгасва. Ако гасне е нещо като напомняне за сервизно обслужване - масла и филтри. При други излиза надпис "сервиз" при тебе може да е знака за ламбда. Трябва да се занули - намери темата лампа сервиз или нещо подобно беше
Благодаря ви много.
Ами светва за по-малко от минута и спира.
Сменено е моторното масло.Ремъците също.
Колко горе-долу струва оригинална нова лампда-сонда за Волво С 40?
Много голям проблем ли е?

Иначе в събота ми предстои дълго пътуване, а пък с времето съм кът и няма да мога да отида на диагтностика и/или смяна на ламбда сонда.
Опасявам се да няма някой сериозен проблем и колата да не ме изостави на сред път.

Извинявайте още веднъж ,че така тъпо Ви питам.Прощавайте. :oops:
така както го описваш прилича много на напомняне за смяна на консумативи. това че си ги сменил компютъра няма как да го разбере ако не му кажеш, т.е да нулираш периода и да му зададеш нов. не бързай с ламбдата, защото си е бая цифра.
това е твоята тема http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=29&t=4825 виж дали с някой от предложените варианти ще я накараш да угасне. ще започне отново да ти премига след като достигнеш отново програмираните километри 7500 / 12000 / 15000 / 20000.
gadnia_metal Wrote:така както го описваш прилича много на напомняне за смяна на консумативи. това че си ги сменил компютъра няма как да го разбере ако не му кажеш, т.е да нулираш периода и да му зададеш нов. не бързай с ламбдата, защото си е бая цифра.
това е твоята тема http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=29&t=4825 виж дали с някой от предложените варианти ще я накараш да угасне. ще започне отново да ти премига след като достигнеш отново програмираните километри 7500 / 12000 / 15000 / 20000.


Много Благодаря за съвета.
Ако може да се съди по работата на двигателя- няма проблем(засега) Дано така и остане.Проблемът е ,че моето С 40 е антика просто. 1997г. , много е старо.С даденият метод за ,,ресет" - отнася се за ,,фейслифтваните" С 40 , след 199г. нататък, не знам дали би станало.
Предстои ми доста път..........с още 4-ма човека в колата.Не ми се ще да се обърка нещо и да търся пътна помощ.

Мой приятел с 945 ,,Полар" ми каза, че може да се дължи и на това, че не съм сменил делко.Не знам.За мой срам нищо не отбирам от Волва.Виж Опел- да , ама Волво-то ми е ,,Тъмна Индия". :oops:
От друга страна не мога/не бих искал да отлагам пътуването, защото за мен е от особено значение.
Razsipnik Wrote:Колко горе-долу струва оригинална нова лампда-сонда за Волво С 40?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ecolambda.co.uk/main/volvontk1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.ecolambda.co.uk/main/volvontk1.htm</a><!-- m --> -ето тук има заместители - мойта е титаниева(демек по-скъпата)- за 64паунда, което е около 120долара, аз съм решил да пробвам от тях, защото оригинална е 390 лв в скантех, а от щатите ще дойде за около 200долара