Волво Клуб - България

Full Version: Автопилот
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
КОлеги, как се ползва това животно бе? днес 20 км се опитах да го пусна и нищо не става. светва лампичката на таблото , пускам газта, а колата си намаля. играх си нещо по ботд компа, ама май съм уцелил нещо като ограничител и само ми пищи като мина определена скорост. Помагайте . Smile
Да не би да не си включил автопилота. Имам предвид от плъзгащото се копче откъм водача. Това копче трябва да е в положение "ON" и тогава чрез натискане на бутона на върха на лоста можеш да включиш автопилота. Той работи скорост над 35 км/час. Другото което е, че не трябва да натискаш никой от педалите след като си натиснал бутона за включване на автопилота. Иначе веднага се изключва. Другите варианти за неработещ автопилот са неработещи датчици, единия от които е доколкото си спомням на педала на спирачката.
На мен на таблото не ми светва лампа за автопилота. При тебе как изглежда въпросната лампа и къде се намира? Ако можеш направи някоя снимка.
Абе аз го включвам (в положение "он" е плъзгачът) и в лявата част на таблото светва зелена лампичка, която изобразява скоростомер и една стрелка отстрани, която аз си обяснявам, че е застопоряване на дадена скорост. Явно комбинацията от натискане на лостчета ми куца. Значи ако карам да речем със 100, давам "он" и после плюсчето на върха на лоста ли? и кога си махам крака от педала? Щото при мен не е 1 бутон, а има и + и - . А освен положение ОН и ОФФ имам и RESUME, но на това положение плъзгачът не се задържа, а само стига до там и се връща, ама това ми се вижда нормално. Та натисках и това няколко пъти, ама пак нямаше ефект. Снимки ще направя утре и ще кача
Преди да натиснеш + или минус на върха на лоста, първо трябва да преместиш плъзгача в положение "ОН". Даваш газ, ускоряваш колата и след достигане на желаната от теб скорост натискаш + на върха на лоста и след това отпускаш педала за газта. Не трябва да докосваш газта,спирачката или съединителя повече, защото веднага ще се изключи автопилота. Около 3-4 секунди след натискането на + -са колата осезаемо започва да дава сама газ. През тези 3-4 секунди скоростта малко пада, ама след това се включва автопилота и си ускорява до заявената от теб скорост. С + или - на върха на лоста можеш да регулираш скоростта на движение. Едно натискане на този бутон увеличава или сваля скоростта с 2-3 км/час. Бутонът "RESUME" се използва само ако преди това вече си използвал автопилота. При натискане на този бутон автопилота се включва автоматично и ускорява автомобила до скоростта, с която си ползвал за последно преди това автопилота. След това бутона се връща сам в положение "ОН".
Айде направи тая снимка на лампата, че при мен такава не свети. Да видя къде е.
Странно, че при мен /S70 2.5 TD/ също не светва лампичка на таблото. Даже не подозирах за съществуването на такава. Но на една среща карах същият модел, но с бензинов двигател 140 к.с. на Гъргата - при него при включване на автопилота му светва лампичката. :wink:

Мислех си, че моята е изгоряла, но се оказа след справка в книжката, че не ми се полага такава лампичка. :?
днес правих още опити по бул. България и пак не успях
линк:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/gallery2.php?g2_itemId=9783" onclick="window.open(this.href);return false;">gallery2.php?g2_itemId=9783</a><!-- l -->
S.B. Wrote:Странно, че при мен /S70 2.5 TD/ също не светва лампичка на таблото. Даже не подозирах за съществуването на такава. Но на една среща карах същият модел, но с бензинов двигател 140 к.с. на Гъргата - при него при включване на автопилота му светва лампичката. :wink:

Мислех си, че моята е изгоряла, но се оказа след справка в книжката, че не ми се полага такава лампичка. :?

Защо да не ти се полага аз имам ??
На С/В 70 изписва круиз. Да спомена, че и моя не работи от година заради датчика на съединителя ( 96 пари е нов).
абе ти още ли не си намерил :roll: :x
на околовръстното където се разминахме днес, малко по надолу в твоята посока има морга. Мисля, че мярнах 850 вътре. Може да се провери дали няма да излезе нещо читаво
Почти бях намерил, инак като минаваш от там виж дали има нещо за мен.
Pages: 1 2