Волво Клуб - България

Full Version: Помощ при смяна на предно ляво стъкло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
Тъй като ми разбиха предното ляво (шофьорско) стъкло ми се налага подмяната му. За целта си поръчах ново от МФ, но със сигурност няма да го сменям там. Смятам сам да се пробвам да го сменя, с помощта на Vadis. Питането ми е дали има опасни подводни камъни при смяната. Ще мога ли сам да успея. Технически съм грамотен. Друг вариант е ако знаете някъде/някой който може да ми го смени срещу заплащане.
Колата ми я разбиха на последната спирка на автобус 93 – Събота 20.06 (самото обръщало на автобуса, на 50м. от дву-седалковия лифт в Драгалевци, познат ни още като Бай Кръстьо) . Назад съм доста, тъй като сменях и предно челно стъкло този месец, и тази кражба ми дойде в повече, за това този път ще прескоча МФ за монтажа. До колкото разбрах колите които са били разбити същия ден на същото място са 11!!! Съвет от мен, НЕ СИ ПАРКИРАЙТЕ колата там. На мен ми взеха CD-player Alpine (панела си беше в мен), радар Кобра и дискмен SONY и помляно предно ляво стъкло 
Та ако знаете къде могат да ми помогнат с монтажа (Кобра автоматично я пропускам) или да почвам сам?
Колата е Волво С40 2003

Благодаря предварително.
Чао и със здраве!
Колега, и на мен преди около 2 месеца ми се случи същото, но понеже съм с каско стъклото го сменях точно в КОБРА. Ако си дори и на средно ниво технически грамотен, би трябвало да се справиш и сам, само внимавай като отваряш корите на вратата да не съсипеш управлението на стъклата. Тругият въртел е да махнеш всички пърченца от счупеното стъкло, защото иначе има опасност да надраскаш новото.
И аз имам каско, но Кобра съвсем целенасочена я пропускам и си взимам $$$ по експертна оценка. Тъй като преди две седмици се спука предното стъкло и като се обадих в Кобра да проверя какво ще ми сложат, мацката ми каза само Китайско и никакво друго, за това този път даже и не си направих труда да проверявам какво евентуално ще ми сложат а си взех оригинално. Виж това е ценен съвет, да внимавам да не одраскам новото от някое останало стъкълце. Мерси
И освен това парчетата останали във вратата дрънчат неприятно.