Волво Клуб - България

Full Version: Помощ!!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
аз съм сравнително нов член - отскор собственик на С40 - 1997г.
Имам въпрос -ако някой знае - предварително благодаря!
Под седалката на шофьора има една жица - на моето волво е разкачена.Като я включа и дам контакт започва да щтрака едно реле до лоста за отваряне на предния капак.След стартиране на двигателя релето не спира да щтрака.
Ако някой е в състояние да ми каже за какво е този кабел и защо се появява този еефект ще съм му безкрайно благодарен.
Беизаварийно каране на всички!
Здравей и добре дошъл във форума. А опитал ли си да сложиш колана?!? Това според мен е проблема. Някой преди теб не е слагал колан и най-лесния начин да не ти цъка този зумер и да не ти свети лампичката над огледалото за ОВ е, като се извади тази букса. Проблема е обаче, че като е извадена не ти работи еърбега.Провери моята хипотеза и пиши, може пък да не съм прав :roll: :wink:
Поздрави.
Благодаря колега - ще пробвам и ще пиша....дано си прав, мразя да има нещо дето да не е включено - щом етам значи трябва!
Още веднъж- благодаря!
Прав си - това беше -БЛАГОДАРЯ!
....а щях да си карам с убеждението, че си имам аербеци... :lol:
pesimist Wrote:Прав си - това беше -БЛАГОДАРЯ!
....а щях да си карам с убеждението, че си имам аербеци... :lol:

Сега от радост да не вземеш да си смениш никнейма на "optimist"....шегувам се Big Grin ... радвам се, че вече всичко е наред.
Аз имам същото Волво със същите седалки и при мен кабелчето е разкачено от нещо като пластмасова розетка?Защо ли?Как да си го свържа и изобщо сам мога ли да го направя?
Аз си мислех, че е нещо за подгряване седалката. :oops:
Първата ми работа като докарахме в40 беше да се наведа и да откача този кабел че нда не щрака Big Grin
Rado_91 Wrote:Първата ми работа като докарахме в40 беше да се наведа и да откача този кабел че нда не щрака Big Grin

....... и сега спокойно и безгрижно си караш без еърбеци.....направо кеф :twisted: :twisted: :twisted:
Не е ли по-добре, като си решил да караш без колани и да ставаш спонсор на КАТ, просто да си намериш метална тока и да я сложиш на мястото й, а не да разкачваш буксата?!?! Това според мен е по-малкото зло :twisted:
100Y0 Wrote:
Rado_91 Wrote:Първата ми работа като докарахме в40 беше да се наведа и да откача този кабел че нда не щрака Big Grin

....... и сега спокойно и безгрижно си караш без еърбеци.....направо кеф :twisted: :twisted: :twisted:
Не е ли по-добре, като си решил да караш без колани и да ставаш спонсор на КАТ, просто да си намериш метална тока и да я сложиш на мястото й, а не да разкачваш буксата?!?! Това според мен е по-малкото зло :twisted:
Колега коланите бих казал че ги използваме много редовно даже :wink:
А причината да откача буксата е че като караме в село и не слагаме коланите щото няма смисъл, пък не искам да ми щрака :wink:
100Y0 Wrote:... просто да си намериш метална тока и да я сложиш на мястото й, а не да разкачваш буксата?!?! Това според мен е по-малкото зло :twisted:
Лошото е, че даже и така да се излъже релето, не знам дали при нужда ще се задействат въздушните възглавници! Според мен няма да се задействат, защото има и датчик за опъването на колана. И ако нищо не опъне колана, еърбега ще си остане безучастен... :roll:

Бе я си слагайте коланите и да ви е мирна главата. Колко време отнема слагането и свалянето? Не повече от 5 секунди. А човек никога не знае от къде ще се илезе някой пилот изпитател, даже и на село при никакво движение. За 5 секунди време не си струва риска, поне според мен ... :wink: