Волво Клуб - България

Full Version: Няколко въпроса за Volvo S40 1.6L модел 2004
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Първо да се представя Smile Казвам се Десислав, на 19 години съм и съм от Варна. Скоро (Близкте няколко месеца) ще бъда горд собственик на Volvo S40. Стига ви толкова за сега Smile
Фен съм на визията на волво (няма какво да спорим, изглеждат...уникално е меко казано), но все пак съм млад човек, обичам спортния дизайн и се чудя от къде точно мога да си намеря броните на Евоув модела на S40 ЦЪК! или нещо подобно (Heico броните примено)? Просто смятам, че дизайна е много добър и си заслужава инвестицията на пари. Следващият ми въпрос е свързан с двигателя. Колата разполага с 1.6 литров бензинов двигател (най-малкия за този модел) с мощност 100 коня. Не искам да я правя мега-гига-теря семкаджииска, а просто да видя кои компоненти могат да се сменят за по-добра работа (не че сега не работи перфектно, но може и повече) та... ще има ли ефект от смяната на въздушния филтър, гърнета и т.н. Честно казано съм готов да инвестирам каквито пари имам в колата и смятам да се занимавам с автомобила (тунинга му) доста време. Искам да стане уникат. Харесвам автомобила и смятам, че инвестицията е оправдана. Другия въпрос е свързан с чип-тунинг. Разгледах доста теми из форума преди да седна да пиша и се спрях на 2 опции - Digitaltuning.bg и един пич от Германия [powerchip-germany.de]. Наистина не знам какво да избера и ще съм невероятно благодарен ако ми помогнете Smile За музика в колата съм си избрал Аlpine и смятам да сменя единствено сиди-то. Понеже имам iPod Touch, което прави използването на CD-та излишно смятам, че iDa-X305 или iDa-X301 е правилният избор Big Grin Колоните няма да ги пипам, вадят невероятен звук и имат невероятно качествен бас. Ами аз за друго не се сещам... благодаря на всички за отделено време. Много ще съм ви благодарен, ако можете да ми помогнете Smile Надявам се някой ден да стана горд член Волво клуба! ::beer::

Съжалявам, ако има правописни грешки Big Grin
Здравей, колега! Незнам откъде можеш да си вземеш китовете на Еволве и Хейко, освен да ги почъчаш по интернет, нали знаеш че в България, Волво не се тунингова много, пък S40-ките по принцип са си срасавци. Сега се сещам че евнтуално може да се измисли нещо с големите фирми тунинговчици, ако имаш желание отиди до Overdrive и ги питай тях. Другият вариант е да отидеш някъде и да ти направят реплика, това е най-лесно, най-евтино и най-некачествено Smile. За двигателя, няма какво токова да му правиш, той е с малък обем, няма турбина. Като гледам не искаш да издевателстваш много над него така че ако идеята е само колата да е уникална- слегаш спортен филтър, едно чипче и караш, изпускателната система няма смичсъл да я пипаш освен ако не искаш да дигаш шум, сложи някой по-готин накрайник (не че оригиналния не е хубав), мисли за джанти и гуми. Това е което се сещам с минимум усилия. Не търси мощност от този двигател, не очаквай кой знае какво промяна след тунинга, въпреки че при 100к.с. ако се получат още 7-10к.с след филтъра и чипа, може и да се осети....ама може и да не се усети SmileSmile За чип се насочи към изпитани фирми, че да не се получи фал. Еми това е хубава колица си избрал, карай си я с кеф и безвариино.
Колега, благодаря ти много за отговора, вече пратих запитване до Overdrive за някой неща, надявам се да отговорят бързо Wink Гледам доста продукти и услуги предлагат! А за джанти съм на хресал MOMO CORSE 16'' с 195 TOYO/Yokohama гуми. Мисля че са добър избор Smile
[Image: momo_corse.jpg]

Аз ги намирам за доста красиви и смятам че ще отиват на визията на автомобила, тези дни ще ида да ги видя как стоят на колата в Мото Експерт. 350 лева е едната джанта, което е приемлива цена! Гумите не знам как вървят като цени, но и това ще видя!

Поздрави Wink
Пич, само ще изкажа едно мнение за джантите - изчакай до година да мине кризата и тогава си купувай джанти с гуми за 3 бона, просто няма да разбереш как ще стане, толкова са се специализирали, че в тоя глад ще ти ги свалят за 5 минути. Един познат, който живее срещу районното си намери колата на три акумулатора и една туба пълна с вода, добре че не се бяха светнали колко му струват спирачните апарати - щеше да е назад с към 4 бона, джантите бяха 17-ки озет рейсинг с тънките спици - втора ръка ги продават по 700лв бройката, така че имай го впредвид тоя момент, за да зарежат 3 акумулатора, значи са доста напред с оборудването
Страхотни джанти си избрал, но наистина ако нямаш гараж по-дбре се ориентирай към нещо по евтино. А за гумите не разбрах това 195 размер ли е някакъв, защото ако е размер ми се струват доста теснички (мойте на оригиналните джанти са 205), първо си харесай джантите, виж им размерите (не само диамтър), а и ширината според която ще си вземеш гумите. Не взимай Toyo, много хора не ги тачат, Yokohama е по добрият избор, други хубави гуми са Кумхо.
Ами попринцип живея в къща с гараж, мисля че няма да ми е особено голям проблем освен ако не отида някъде на почивка, иначе за гумтие се двоумя още... не съм сигурен какви ще взема. Има време до тогава. Сега притеснението ми е, че ще се наложи да се сменя конзолата като сменям фабричното радио с това на Alpine iDa-X300/305. Въпросното е малко по-широко от стандартното и си мисля, че от сервиза на Мото Пфое ще ми искат доста парички за да извадят стария и да напаснат новия... Даже си спомням като ми казаха, че ще ми искат 900 евро за нов плеър, защото лещата е издраскана и не чете дискове като хората... няма да се очудя ако ми поискат 200-300 лева :? Все пак ще трябва да се разкарам до там отново и да поразпитам как стоят нещата. Така и така смятам да го монтирам при тях, от технополис и техномаркет ми отказаха да го монтират ... вече прецакали няколко ел. системи до колкото разбрах от мънканията им.

Ето как изглежда модела iDa-X300 за тези, които не са го виждали.


[Image: 2008alpineradio.jpg]

Усилвателя му е слаб: 4х45, но приположение, че базовите ми колони са от пакета 4х40 и свирят уникално добре. Иначе го вземам предимно заради iPod Touch-a си. Има лесен достъп до всички песни, сортирани според плейлист и т.н. А и за 300 лева просто избива всички останали плеъри на пазара. Липсва само подръжката на дискове, но като имаш iPod/USB флаш памет просто е безсмислено да ползваш дискове (мое мнение). Също си мисля че единствения въртящ бутон доста добре ще се върже на останалите копчета от конзолата, все пак са с почти еднаква големина. Другото нещо, което си мислех е да пребоядисам колата, някое лапенци я беше надрало преди година... от задния панел до предния капак и то на 2 пъти и от двете страни!!! Така че ако знаете и някой добър бояджия ще бъда много благодарен Smile
Благодаря много и на Leech, който отговаря на въпросите ми Smile
Здравей,

Аз също очаквам до 10 дни да съм собственик на същият автомобил като твоя. И аз искам да направя с него подобни неща с визията. Автомобила идва с Kinetic ниво на оборудването, но за сметка на това е в уникален според мен цвят - 477 "Electric Silver Metallic" Inscription Smile

Като цяло съм замислил да му сложа един R-Line Sport Pack, спортни педали, DLS стерео и разбира се кожен салон Smile

Това е за сега от мен. успех с подобренията Smile Ще пиша като има с какво да се похваля и аз Smile