Волво Клуб - България

Full Version: Филтър за картерните газове??
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
n_markov Wrote:
NASKO1973 Wrote:Абе тая ундурма на мое ли да се продуха някак, да я еВа!
Пробвай на Околовръстното там може и да стане Big Grin

Добре де каква тиня трябва да се събрала вътре че да надува толкова към капачката??? Аз лично съм си чистил филтърчето горе при дроселовата клапа имаше в долният краи едни отлагания но нищо смущаващо.По моята капачка също има умасляване но смятам че е от капачката защото самата "гумичка" така се "удървила" че е станала почти пластмасова ,шубе ме е да я стисна за да не я счупа Big Grin ,незнам с какво може да се отреже толкова равно и кръгло походяща нова такава,защото сигурно се продава комплект цялата капачка
Колега можеш ли да щтракнеш 1-2 снимки къде точно се намира филтърчето??Ще ти бъда много благодарен !
Stanchoni Wrote:На въпросния линк има снимка на искроуловителя и филтъра за картерни газове и съответно частите които се подменят :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ipdusa.com/Volvo-850/Filters-&-Tune-Up/PCV-System/PCV-Non-Turbo-Flame-Trap/p-72-167-849-3937/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.ipdusa.com/Volvo-850/Filters ... -849-3937/</a><!-- m -->
Самия филтър за картерни газове е обозначен с позиция L на снимката. От това което прочех в сайта се препоръчва филтъра за картерните газове да се подменя при всяка смяна на масло.Аз също мисля някой ден да прегледам моя че нещо много масло има около сепаратора за картерните газове. Успех.

Ето човека много добре ти е дал схемата.А пък Alex още в началото ти е сложил снимка и стрелка...е под този капак ще видиш и ще разглобиш(без да трошиш :mrgreen: )

Ако искаш един булевард ни дели ела ще ти го покажа къде е .Дай телефон на "лично" да се свържем ако искаш.
n_markov Wrote:,незнам с какво може да се отреже толкова равно и кръгло походяща нова такава,защото сигурно се продава комплект цялата капачка

Продава се и само гумичка! В МП беше 2-3 лева.
derwin Wrote:В МП беше 2-3 лева.
В МП има ли такива цени Big Grin
Колега сега вече май се сещамза кое става въпрос.Въпрсоният филтър влиза ли в маркуча за чистия въздух ??Ако е това което си мисля влизат в него едно вакумче и едно голямо маркуче което не го знам за какво е.Има една цедка и това е ??Ако за това става въпрос аз съм го свалял и цедката при мен я няма вече (просто е останала една дупка).Някой ако знае от къде може да се купи новичко в БГ??
Точно въпросната "цедка"е филтъра. Скантех?
Stanchoni Wrote:Точно въпросната "цедка"е филтъра. Скантех?
Ясно разбрах най-после Big Grin.Случайно някой колега от София ако може да поръчва от този сайт http://www.partsforvolvosonline.com/prod...ts_id=5623 да ми поръча евентуално??То с доставката предполагам,че няма да излезне повече от 20-25лв ??
Колеги може ли някой да ми извади от Вадис-а каталожния номер на тази цедка,че искам да проверя в МП колко парички струва ново Big Grin
Дай модел на двигател , година, тип купе, вид скоростна кутия и дали има шибидах.
Може и да има разлика в номерата за различните модели.
derwin Wrote:Дай модел на двигател , година, тип купе, вид скоростна кутия и дали има шибидах.
Може и да има разлика в номерата за различните модели.
Колега пратих ти ги ЛС с ВИН номера
Pages: 1 2 3