Волво Клуб - България

Full Version: Лагер ???
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги.Колата е S60 D5.Как мога да разбера дали заден или преден лагер е за смяна ( в домашни условия :lol: ).От известно време се чува някакъв шум отзад , но не мога да разбера дали е лагер или шума идва от гумите ( които са зимни на доизносване ).Вдигах колата на крик и последователно въртях колелата и ги проверявах за луфтове.....но нищо.Никакъв шум не издават.Та кажете си и вие мнението.Благодаря
Диагностиката става и в домашни условия,само че трябва да върнеш накладките да не допират в дисковете,защото този шум лъже и нищо неможеш да разбереш.
Не е лошо да изключиш гумите като вариант,сложи някакви други и се услушвай пак за шумът,бях на крачка да сменям задни главини миналата есен и като сложих зимните гуми виенето изчезна - гумите отидоха директно на боклука Big Grin
Да, и аз съм на мнение, че първо прябва да видиш гумите, като вариант за шума. При мен задните гуми в момента вият точно по същия начин, но са вече за смяна и го отдавам на това. Сигурен съм, че не е от лагер, защото го смених пролетта. Тогава бях още със зимните гуми и нямаше грам шум и в момента в който сложих летните гумите и виенето се появи. Имах намерение да разменя предни със задни гуми, защото тоя шум ме дразни, но така и не остана време. Иначе това е вариант да провериш дали ще изчезен шума... :wink:
Да...и аз така съм решил.Скоро ще копувам зимни гуми, и тогава ще се разбере дали шума е от старите гуми или :banghead: от лагер.А между другото....някой знае ли как вървят цените за лагер,смяна на такъв и т.н , че е добре да съм подготвен ( недай си боже Sad )
По-добре е да не знаеш цените... :minigun:
Но ориентировъчно можеш да видиш тук
Имай предвит че OPTIMAL е от евтините и не много качествени марки и поне аз не ти я препоръчвам...
... :minigun: не знаех че се сменя цяла главина заради един лагер....странно.А и цените ми "харесаха". :twisted:
Да, цялата главина се сменя... така са го измислили Шведите.
А за цените е без коментар. При мен заден лагер-главина SNR я взех за 180лв. и за смяна 20лв. та общо излезе 200лв. В МП цената само на лагера беше 340лв., а в СканТех - 447лв. Изобщо все "хубави" цени... :twisted:
задна главина комплект офертата нещо ми се струва пръчка, за 130паунда х2,20лв идва до БГ, даже има оферта от щатите за 100 паунда до тук:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=volvo+s60+bearing&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=s60+d5+bearing&_osacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;">http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=volv ... &_osacat=0</a><!-- m -->
...И къде мога да проверя дали има комплект задна главина във Варна ( без МотоПфое :lol: ), и най вече цената.И още нещо...дайте ми човек който да ми внесе ( закупи ) главина от Европа.Ако разбира се се окаже че е от нея шума.Благодаря
Pages: 1 2