Волво Клуб - България

Full Version: НОВ АКУМУЛАТОР
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,имам проблем с акумУлатора,и трябва да взимам нов.в момента съм с БОШ силвер 480а пусков ток,62амперчаса.Колата е 460 1,7 турбо 92г.сложих усилвател и автоматична антена.
Въпроса ми е трябва ли да сложа по мощен акумУлатор-колко амперчаса и колко ампера пусков ток.
Също така препоръчайте марка за акумолатора и от къде да го купя.искам нещо хубаво бих дал и 50 лева повече но да нямам проблеми.
четох по някакви форуми че БОШ ги правят вече в турция и са страшни ментета.
дайте съвет.
благодаря предварително
само да добавя става въпрос за софия
Само да добавя че колата в момента ми пали малкло тудно,дали това не е от пусковия ток
Ми купи си някой модел на Варта мисля че е най-разумноторешение. Аз съм с Български ИСКРА и бих го охвалил ако преди няколко дена падна от нищото а е на година и три месеца. Според гарнционният сервиз нищо му нямало и било от колата!!!! Между другото миналата година при -20 градуса и некарана кола 5 дена палеше от раз, но тогава всяка седмица имаше по 300 - 400 километра извънградско, а сега я карам по 10 километра през 4 - 5 дена може и от това да е. Сори за спама ама ако имаш пари си вземи Варта Big Grin . Поздрави
vladoboy Wrote:Само да добавя че колата в момента ми пали малкло тудно,дали това не е от пусковия ток

ако акумолатора ти е на няколко години-и е за смяна ,няма как да пали лесно...
относно автоматичната антена и усилвателя-само второто черпи ток ,за което ще ти препоръчам да го използваш,когато двигателя ти работи и динамото зарежда.а какъв акумолатор да си купиш-потърси марка / гигават/
има ги в две разновидности-капсуловани и такива с капачки за доливане на течност-/втория вариант е за предпочитане.
амперите и пусковия ток,колкото са по нагоре ще е по добре за акумолатора .ще е по разтоварен и ще издържи по ве4е ,трябва само да се съобразиш с размери и полюси -за този модел кола.гигават карам втора година и не съм го дозареждал никога-прилагам му голям тормоз -и все има ток...доволен съм от марката-развърта мн яко и пали от раз-по лиценз на бош мисля че е и е производство на полша-поне така ми казаха ,като го купувах-не съм търсил инфо
play_vanko Wrote:Ми купи си някой модел на Варта мисля че е най-разумноторешение. Аз съм с Български ИСКРА и бих го охвалил ако преди няколко дена падна от нищото а е на година и три месеца. Според гарнционният сервиз нищо му нямало и било от колата!!!! Между другото миналата година при -20 градуса и некарана кола 5 дена палеше от раз, но тогава всяка седмица имаше по 300 - 400 километра извънградско, а сега я карам по 10 километра през 4 - 5 дена може и от това да е. Сори за спама ама ако имаш пари си вземи Варта Big Grin . Поздрави

такива -на искра-не ми ги фали---щото на година и-краи с тях...прекъсват ,динамото вдига напрежение -горят мн неща !!!...и никакъв начален/пусков ток Confusedhock:
Преди 1 седмица си купих Варта 62Аh 540А пусков с 2 години гаранция и цената му беше 180лв.Купих го от Сливница (като гледах има доста народ там явно хората са коректни).Също така продават и за камиони.
От Баумакс си купих оня ден Бош - май S3 беше. 70 ампера за 180 лв
Нова промоционална брошура на Практикер погледни на страница 21
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.praktiker.bg/praktiker-international/html/bg_BG/60758/index.html#anker_60758" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.praktiker.bg/praktiker-inter ... nker_60758</a><!-- m -->
Можете ли да ми кажете какъв акумулатор да сложа на Волво 460 ТД (колко ампера)
Благодаря предварително.
Здравейте,

В книжката на колата дават капацитет на акумулатора 60 Ah за турбодизеловия мотор, 44 Ah - за B18U и 55 Ah - за всички останали мотори. А по отношение на марката - вече втора година карам с Banner - австрийски, капсулован - и мога да кажа, че е страхотен. Не знам с какъв капацитет е, защото беше на колата, когато я купих, а етикета му е изтъркан, но предполагам, че работи вече трета или четвърта година.
Pages: 1 2