Волво Клуб - България

Full Version: Леко неприятен проблем!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
С настъпването на по-студените дни ми се появява едно мн. неприятно скърцане, някаде отзад, под калниците може би, незнам точно от кади и никой незнае, което е и най-интересно. Карах колата на 3 сервиза и немогат да намерят проблема, който ме побърква. Предполагам, че идва от допира на гума в метал, поради спицифичният начин , по който скърца и се появява сямо когато е студено.
Накой ако е имал подобен проблем и го е решил моля да пише. Приемам и всякакви предположения. Колата е S40!

BOCK GT1

Горните тампончета на задните амортесьори. 2 броя са на страна.
Слабо място при S/V40.
Задния амортесьор е тип макферсон. Сваля се комплект с пружината.
Колега, тая тема не е за тука, местя ти я в съответния раздел.
BOCK GT1 Wrote:Горните тампончета на задните амортесьори. 2 броя са на страна.
Слабо място при S/V40.
Задния амортесьор е тип макферсон. Сваля се комплект с пружината.
Абсолютно за!!!
Имах го същия проблем, и точно това се оказа. Да не говорим че една година го търсих проблема, защото ме мързеше да сваля корите на багажното отделение. Но разликата е огромна след смяната. 4 тампона смених аз и ми излезе мисля към 85 лв с работата.
Тогава ще видя и това. благодаря за сега
mo4o_long Wrote:Тогава ще видя и това. благодаря за сега

Здравей колега, аз съм със същия проблем и ми е интересно има ли някакво развитие при теб ?
Колеги имах същия проблем. След смяната на 2-те тампончета които са в най-горната част на амортисьора, всичко заспа. Цената има не беше голяма. От СканТех си ги зех, 8-9лв единия. Манипулацията за смяната не е трудна, но е пипкава работа има мн за разглобяване.

п.п. Ако звука е все едно удря на метал и стържи при по-големи дупки.... Сменяйте ги Smile
s-s-s-nake Wrote:п.п. Ако звука е все едно удря на метал и стържи при по-големи дупки.... Сменяйте ги Smile

точно за същия звук говориме ... проблема при мен, е че уж ми ги смениха, но явно не са защото продължава така Smile) а като се замисля няма какво друго да е защото след като си измия колата, докато не изсъхне хубаво всичко е ОК, но изсъхне ли ... старата песен на нов глас :�
Вчера и при мен забелязах неприятния шум, сякаш нещо някъде допира и стърже...сега не я карам поради лошото състояние на пътищата, но следващия месец колата е на лечение при доктор Мевдо Smile
[quote="WANTED"]Вчера и при мен забелязах неприятния шум, сякаш нещо някъде допира и стърже...сега не я карам поради лошото състояние на пътищата, но следващия месец колата е на лечение при доктор Мевдо Smile[/quote

Колега, какво стана със скърцането, ходи ли при майор Мевдо да ти оправи проблема :?: Big Grin Big Grin Big Grin
Pages: 1 2