Волво Клуб - България

Full Version: Ще се чипосваме....довечера
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги!

Тази вечер отивам да си чипосам колата. Процедурата ще се осъществи при човека на Брезел (Богомил). Момчето се казва Петър. Ще ви държа информирани. Ще пиша по късно... Big Grin Big Grin Big Grin

Не искам да счетете това като реклама, ще споделя напълно обективно мнението си, защото знам че има много колеги заинтересувани от това. Ако имам време и възможност неделя ще дойда на срещата...
tronixxx Wrote:... ще споделя напълно обективно мнението си, защото знам че има много колеги заинтересувани от това.
Мдааа, има има ... :wink:
Мда, тия дето сме със същия като твоя двигател, ще се ослушваме за мнението ти сериозно :mrgreen:
Здравейте колеги, аз съм с този двигател и го "чипосах" преди повече от година непосредствено след монтирането на ново турбо. Коментари от сорта "ама те ако трябвали са щели да го направят още в завода ...... " или, че ще се счупи турбото, двигателя или незнам си какво са глупости поне за мен. Колата е друга след чипа сам ще се убеди колегата. Да си я караш с мерак и по-полечка с десния педал Smile Поздрави!
Quote:Здравейте колеги, аз съм с този двигател и го "чипосах" преди повече от година непосредствено след монтирането на ново турбо. Коментари от сорта "ама те ако трябвали са щели да го направят още в завода ...... " или, че ще се счупи турбото, двигателя или незнам си какво са глупости поне за мен. Колата е друга след чипа сам ще се убеди колегата. Да си я караш с мерак и по-полечка с десния педал Smile Поздрави!

много е прав колегата, разликата е огромна , ако преди тва си си карал бая колата и я чипнеш, се едно на друга кола се качваш Big Grin
успех и пиши как се държи след чипа Smile
Преди малко се прибрах от сервиза, в момента колата е там и се работи...тази вечер ще ми я върнат. Забележете по кое време работят хората...Иначе свалянето на компа е доста сложна работа...около 2 ч работа разглобяване си е, много по сложно от повечето автомобили. Направих няколко снимки преди да се прибера...
Ще чакаме отзивите ти за вървежа след чипосването. Успех!!!
Колега ,би ли споделил за какви пари я чипваш колата ?
Такааа. Значи снощи в 1,35 ми докараха колата пред нас!!! Досега не съм срещал такав майстор...какво да ви кажа Big Grin Big Grin Big Grin Ето какво ми обясни: Чипването е било по начина ОБД тунинг или чипът от снимката по горе е свален, препрограмиран и върнат в колата. Електрониката се сваля, отваря се, въпросният чип се разпоява в специализиран сервиз, прочита се и се сваля файла от него, след това се праща на момчето в Германия по нета, той го "тунингова" и го връща обратно след което файла се връща обратно в чипа, запоява се обратно на електрониката и всичко се зглобява. Това всичко отне около 5 часа. Като параметри: 31 коня и 70 Нм под капака в повече. Първоначалните ми впечатления: двигателят работи по-тихо, оборотите се качват доста по бързо, много голяма еластичност, по-големият въртящ момент наистина се усеща. Засега не мога да кажа повече защото сам минал 15-20 км и то градско. По натам ще допълня с още инфо, но засега съм повече от доволен, даже бих казал че съм очарован. Цената за автомобил като моя ориентировачно 300-400 лв. цената зависи от много неща...С удоволствие ще ви давам всякаква имформация и ще отговарям на въпросите ви... Big Grin Big Grin Big Grin
След около 1000 км каране градско и извънградско мога да препоръчам на всеки който се е замислил да "чипосва" колата си да не се замисля изобщо а да го прави смело!!! Big Grin Big Grin Big Grin Разликата се усеща значително след 1500 оборота и в изпреварване...просто настъпваш и се изтрелва напред по съвсем различен начин! Разходът на гориво падна с около половин литър! Двигателят е осезаемо по пъргъв![attachment=9475]

От снимките се вижда че има и промяна в скороста при едни и същи обороти на едно и също място са правени снимките, разликата не е голяма но все пак има, но мисля че целта от чипването съвсем не е за да се вдигне скороста а набирането на скороста...или поне за мен!!! Big Grin Big Grin Big Grin
Pages: 1 2 3