Волво Клуб - България

Full Version: Светва ми индикатора за ABS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги!

Когато сменях гумите летни<->зимни, го направих на два пъти, първо смених предните после задните, между едната и другата смяна имаше една седмица време. Така, че за една седмица карах с предни 195/65/15 (зимни) и задни 195/55/15 (летни). През тази седмица всеки път когато вдигнех над 95-100км/ч светваше индикатора на ���-а и угасваше, чак когато изгася колата. Това е заради гумите или е проблем, който просто е съвпаднал с подмяната?
Verdered Wrote:Здравейте, колеги!

Когато сменях гумите летни<->зимни, го направих на два пъти, първо смених предните после задните, между едната и другата смяна имаше една седмица време. Така, че за една седмица карах с предни 195/65/15 (зимни) и задни 195/55/15 (летни). През тази седмица всеки път когато вдигнех над 95-100км/ч светваше индикатора на ���-а и угасваше, чак когато изгася колата. Това е заради гумите или е проблем, който просто е съвпаднал с подмяната?

Не АБС не се влияе от големината на гумите,
само тракшъна се влияе.Карай я на диагностика,
за да разбереш от къде идва проблема
Напротив, мисля че има връзка с АБС-а .До колкото знам, от датчиците на АБС-а компа получава данни за скоростта, а при 100км/час разликата между предните и задни гуми превишава 6км/час . С две думи прдните гуми регистрират скорост 100км/час, а задните 94км/час. Това според мен шашка компа и той отчита грешка и лампата светва.
Данго бъркаш се, вярно че датчика засича скорост,
но АБС не се влияе.Трябва гумата да спре да се
върти и тогава се активира АБС.
То е същата работа в завой когато едната гума изминава
по-малко път,а не се активира.
До преди седмица бях на вариант предни гуми 185/60/15
задни 225/50/17 освен тракшън контрола да премигва
при набиране друг проблем няма .
Дам, навярно си прав ...
Не се бях замислил, че в завой гумите изминават различни разстояния и се въртят с различни скорости... :roll:
Аз попрочетох и съм склонен от една страна да се присъединя към мнението на dango_, защото попаднах на нещо от сорта, че ABS-a се шашкал, когато се използва например малката резервна гума :roll: Но така или иначе ще отида на диагностика още днес и после ще докладвам за причините.
Здравей колега.
На предишната ми кола Фиат Купе веднъж спуках гума и като сложих резервната (тип патерица)и на мен ми светеше АБС при скорост над 80 км/ч.Като ми залепиха гумата и я сложих, всичко се оправи!Така че, не се шашкай слагай еднакви гуми и всичко ще е ОК!
Колега, имах абсолютно същия проблем, отидох на диагностика в МП /66лв/ и ми казаха, че на садна дясна главина магнитната лента, която дава информация към датчиците на АБС/ДСТЦ се е прецакала и трябва да се смени главината. В МП цената на частта е 345лв. без труд (около 1 час). Аз си намерих английска главина за 170 лв., труд - 45 лв. и общо ми излезе 215лв.