Волво Клуб - България

Full Version: Първи впечатления от Мото Пфое
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ще започна с това, че карам едно старо Волво В40. Колата е оборудвана с оригинален касетофон, който успях да заключа преди няколко дни. За да се отключи, трябва да се въведе четири цифрен код, който обаче аз не знаех.
Потърсих в Интернет и се оказа, че този код, може да се разбере по номера на шасито. За целта се свързах по телефона с Мото Пфое, по-специално с Андрей Серафимов и му продиктувах номера на шасито. Той на момента провери и се оказа, че за моята кола, не би трябвало да има код за касетофона. С други думи, не би трябвало да може да се заключи. Предложи да дойда в сервиза на Мото Пфое в Люлин, за да свалят касетофона и снимат серийния номер, след което той ще го прати на Волво, а те ще върнат кода за касетофона. Попитах колко ще ми струва услугата, а той каза, че е безплатно. Ще ми струва колкото да ми свалят касетофона, за да се вземе номера и след това да го монтират пак.
Речено сторено. Днес, малко преди обяд отидох в сервиза им. На врата ме посрещна една не особено общителна госпожа, работеща на информация, която не отвърна на поздрава ми. Въпросната госпожа ме упъти към приемчика на Волво. Обясних му каква е ситуацията, с кого съм говорил и за финал го питам колко ще ми струва услугата. И тук изненада ! Оказа се, че за да ми свалят касетофона и за да го върнат обратно след това, ще ми вземат „около 66 лева“ ! Слушам и не вярвам на ушите си ! Попитах го, кога може да свършим това нещо, с мисълта че може да стане на момента, а той ми каза „ела утре“. Трябва да отбележа, че през цялото време се обръщаше към мен на ти, не че е проблем, но се почуствах малко неловко, предвид факта, че аз му говорех на Вие. Хубаво казвам, ще дойда ама някой друг път. Малко по-късно, след като се прибрах извадих касетофона. За незнаещите, ще кажа че отнема точно половин минута и не са необходими никакви инструменти. Натискат се двете пластинки и се дърпат напред, с тях излиза и касетофона. Отгоре е залепена една лепенка, на която е изписан и серийният номер.
След като го снимах, се свързах отново с Андрей Серафимов (големи благодарности, за отзивчивостта и бързо свършената работа). Разбрахме се да му изпратя снимките по email-а, а той да ги препрати на Волво, за да върнат кода. След няма и половин час ми звънна по телефона и ми продиктува кода.
Здравей колега. Старо-старо, колко да е старо волвото ти?!?! Не може да е преди 1996г. :wink: Big Grin . Тук колите на масата клубари са стари по европейските и световни критерии. Във форума влизат и хора от МП, ще прочетат това, което си писал и може би ще вземат мерки....и теглилки, поне в отношението към Клиента. Сигурен съм, че ще го направят. Поздрави.
rdx1968 Wrote:Ще започна с това, че карам едно старо Волво В40. Колата е оборудвана с оригинален касетофон, който успях да заключа преди няколко дни. За да се отключи, трябва да се въведе четири цифрен код, който обаче аз не знаех.
Потърсих в Интернет и се оказа, че този код, може да се разбере по номера на шасито. За целта се свързах по телефона с Мото Пфое, по-специално с Андрей Серафимов и му продиктувах номера на шасито. Той на момента провери и се оказа, че за моята кола, не би трябвало да има код за касетофона. С други думи, не би трябвало да може да се заключи. Предложи да дойда в сервиза на Мото Пфое в Люлин, за да свалят касетофона и снимат серийния номер, след което той ще го прати на Волво, а те ще върнат кода за касетофона. Попитах колко ще ми струва услугата, а той каза, че е безплатно. Ще ми струва колкото да ми свалят касетофона, за да се вземе номера и след това да го монтират пак.
Речено сторено. Днес, малко преди обяд отидох в сервиза им. На врата ме посрещна една не особено общителна госпожа, работеща на информация, която не отвърна на поздрава ми. Въпросната госпожа ме упъти към приемчика на Волво. Обясних му каква е ситуацията, с кого съм говорил и за финал го питам колко ще ми струва услугата. И тук изненада ! Оказа се, че за да ми свалят касетофона и за да го върнат обратно след това, ще ми вземат „около 66 лева“ ! Слушам и не вярвам на ушите си ! Попитах го, кога може да свършим това нещо, с мисълта че може да стане на момента, а той ми каза „ела утре“. Трябва да отбележа, че през цялото време се обръщаше към мен на ти, не че е проблем, но се почуствах малко неловко, предвид факта, че аз му говорех на Вие. Хубаво казвам, ще дойда ама някой друг път. Малко по-късно, след като се прибрах извадих касетофона. За незнаещите, ще кажа че отнема точно половин минута и не са необходими никакви инструменти. Натискат се двете пластинки и се дърпат напред, с тях излиза и касетофона. Отгоре е залепена една лепенка, на която е изписан и серийният номер.
След като го снимах, се свързах отново с Андрей Серафимов (големи благодарности, за отзивчивостта и бързо свършената работа). Разбрахме се да му изпратя снимките по email-а, а той да ги препрати на Волво, за да върнат кода. След няма и половин час ми звънна по телефона и ми продиктува кода.

Здравей колега разбирам недоумението ти.Тъй като и мен ме споходи същото писах им e-mail на Мото Пфое как стоят нещата и те ми отговориха елате в Мото Пфое Люлин.Значи знам какво ще ми кажат,ще те помоля ако е възможно до ми дадеш телефона,е-майла на Андрей Серафимов да видя дали ще успее да ми помогне.
Ами евала на въпросния господин Серафимов и много кофти точка за приемчика... Още един пример как се опропастява имидж и се гонят клиенти :roll:

Иначе и аз от кореспонденцията с тях по мейл винаги съм оставал доволен - отговори за под ден.
Quote:Здравей колега разбирам недоумението ти.Тъй като и мен ме споходи същото писах им e-mail на Мото Пфое как стоят нещата и те ми отговориха елате в Мото Пфое Люлин.Значи знам какво ще ми кажат,ще те помоля ако е възможно до ми дадеш телефона,е-майла на Андрей Серафимов да видя дали ще успее да ми помогне.

Това е телефонът - 984 2339.
rdx1968 Wrote:
Quote:Здравей колега разбирам недоумението ти.Тъй като и мен ме споходи същото писах им e-mail на Мото Пфое как стоят нещата и те ми отговориха елате в Мото Пфое Люлин.Значи знам какво ще ми кажат,ще те помоля ако е възможно до ми дадеш телефона,е-майла на Андрей Серафимов да видя дали ще успее да ми помогне.

Това е телефонът - 984 2339.

Благодаря ти ще видя каво ще стане!
За МП. При нас е същото - хората вътре любезни, но приемчика се прави все едно сервиза е на татко му, а самият той разбира от коли повече, отколкото производителя. На касата също като казах за отстъпката за клуба от 10 % оня така се изсмя: "Ха - 10 %, то не си струва" /мислех си - как не ти намалят заплата с 10 % да те видя.../, че какво да ти говоря. Иначе дилърите са много любезни, както и голяма част от сервизните работници.
Поздрави!
Искам отново да благодаря на колегата и по-специално на Андрей Серафимов от Мото Пфое,който беше изключително любезен,изслуша ме и ми помогна.Вече си имам отново музика в колата.Който има проблем с касетофона нека се обръща към него,човека е много любезен и само срещу номера на шасито ще ви каже номера.