Волво Клуб - България

Full Version: Вериги 195x55 15 за В40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте !
Може да звучи малко тъпо, ама не мога да намеря никъде вериги за този размер, стандартният за В40. Знаете ли откъде мога да купя, за София става дума ? Или пък, ако сте пробвали друг размер, който става за тези гуми ?
rdx1968 Wrote:Здравейте !
Може да звучи малко тъпо, ама не мога да намеря никъде вериги за този размер, стандартният за В40. Знаете ли откъде мога да купя, за София става дума ? Или пък, ако сте пробвали друг размер, който става за тези гуми ?

Купи си текстилни вериги.
Заслужава си.По-скъпи са от обикновените, но поне не съсипват гумите.
На метро имаше много размери вчера като ходих.
Дори си взех едни - на примоция 21 лв.
tonyfireman Wrote:На метро имаше много размери вчера като ходих.
Дори си взех едни - на примоция 21 лв.


С тия вериги само се съсипват гумите.
Аз на моите скъпи зимни гуми не мога да сложа такива чаркалаци.Дето после гумите за дреп няма да стават и трябва да ги давам да ги горят за ,,Сирни Заговезни".
????
много смело изказване, колко пъти, къде и как си ползвал вериги, за да докараш гумите до такова състояние?
има пак имаме познатата ситуация, един приятел ми каза, че е чул как някой е рзбрал, че друг е видял....
gadnia_metal Wrote:????
много смело изказване, колко пъти, къде и как си ползвал вериги, за да докараш гумите до такова състояние?
има пак имаме познатата ситуация, един приятел ми каза, че е чул как някой е рзбрал, че друг е видял....

Гумаджия ми го каза.При това добър.
Нвмия каза, че глухия чул, че слепия видял сакатия да гони трамвая! Big Grin То и пътищата ни съсипват гумите, ама продължавате да ги ползвате....нали? Не знам как една верига ще направи гумата на дреп, при положение, че я ползваш само в краен случай, за малко време и с много ниска скорост! Ама като гледам, какво е навън и като знам какво беше вчера вечерта между 5 и 6 в София, май трябва постоянно да си караме с вериги :tfrag:
Веригите могат по-бързо да дадат фира при каране по асфалт, а оттам може да пострадат и подкалниците. Ползването на вериги е обосновано САМО при шофиране на сняг....ама това всички го знаем, само напомням :wink: Big Grin При сняг няма как да пострадат гумите при ползване на вериги.....направо откривам топлата вода :twisted: :twisted: :twisted:
Пак да се включа по темата, която започнах. Обиколих метро,кауфланд и не знам колко бензиностанции, за съжаление не намерих вериги, на който да е написан размера гумите ми (195-55-15). Гледам, че на кутиите с вериги има написан размер, предполагам на веригите - 60,70,90 и т.н. и под тях вече описание за какви размери гуми стават. Чудя се дали да не взема, някой близки по размер ? Вие с какви вериги карате, с смисъл с кой от тези размери 60, 70, 90 ?
Колега. В Praktiker Люлин има точно твоя /и моя/ размер вериги - 195-55-15.
Pages: 1 2