Волво Клуб - България

Full Version: Кора под двигателя s80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Наскоро се зачудих защо нямам кора отдолу под двигателя и се разрових из нета, обаче мн противоречиви мнения...казват,че В70 и ЕС80 нямали кори за да се охлаждал картера.... :mrgreen: нещо мн измислени са тия неща. Аз колата си я купих от Германия с пълен Волво сервиз, 1 собственик и нз защо няма кора. Някой с ЕС80 да ИМА кора? :mrgreen:
marto4kata Wrote:Наскоро се зачудих защо нямам кора отдолу под двигателя и се разрових из нета, обаче мн противоречиви мнения...казват,че В70 и ЕС80 нямали кори за да се охлаждал картера.... :mrgreen: нещо мн измислени са тия неща. Аз колата си я купих от Германия с пълен Волво сервиз, 1 собственик и нз защо няма кора. Някой с ЕС80 да ИМА кора? :mrgreen:

Хм...
Моята си има кора под мотора. :roll:
И моята си има кора даже бяха 2. едната предпазда радиатора и е малка,а другата е голяма и пази картера и двигателя.
И аз имам под радиатора, ама картерът е гол. Има само 2 яки греди и тва е. В някакъв Америскански форум бяха писали, че от Волво били решили, че 2 греди били достатъчни и за тва нямало кори на 70 и 80-та серии, а пък и от гледна точка да се охлаждал картера... Явно мойта кора е останала някъде или просто някакви бройки са лишени Big Grin Ще си търся 1 кора да си сложа и така Tongue
Една пловдивска фирма продава такива кори, цената беше около 100лв, Мевдо им знае координатите понеже бяхме поръчвали от тях :!: :!: :!:
Провери в МП, може да е по-евтина Wink
Аз мислех от някоя морга. Хем ще е оргинална, хем ще е по-евтина :mrgreen: