Волво Клуб - България

Full Version: Студ+ксенон=кофти тръпка.....поне при мен.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги. Дали от студа или му дойде времето, но биксеноновата крушка на десния ми фар или не се запалва или след като се запали работи 2-3 минути и изгасва. От София на 18.12 се прибрах "едноок" и имах луд късмет, че никъде служителите на КАТ не ме спряха, а имах на три места среща с тях :evil: . Не съм проверил още дали проблема е в самата крушка или в баласта, но вчера за 10 минути си върнах халогенните крушки и като имам свободно време ще се занимая подробно с ксеноновата система. Някой от вас имал ли е проблем с ксанона на колата си през зимата?!? Най-странното в случая беше, че не ми светна индикатора на таблото за изгоряла "важна" крушка. Лично за себе си реших зимата да съм с халоген, а през другите сезони с ксенон.
Поздрави на всички.
Няма общо студа с не работенето Smile ,
освен ако не си имал и преди подобни проблеми с фаровете
зимата.Логиката е студ,свиване ,влага >>>лоши връзки.
Благодаря ти за отговора Здравко.Не съм имал проблем с несветенето на фаровете до този момент.Нито с халогените, нито с ксенона. Друг е въпроса с осветеността с халогените, но това е друга бира.Миналата зима дори при по-ниски температури ксеноновите крушки си палеха от раз. Ще направя размяна на крушките за да видя дали в крушка или в баласта е проблема.
Това е решението да хванеш кой е виновника Smile
Колега имам същия проблем като при тебе.Пали от време на време но накрая спря.оказа се изгоряла крушка.НАмери от някаде крушка от твои познат и само я сложи и ще разбереш наи бързо.при обръщане може да се дохване и да свети и в един неприятен момент пред СИБАНК(КАТ)може да улекнеш с вноска от 20 лева или с акт и някоя друга точка.което си е доста неприятно.А както знаете зимат по доста Smile
Здравейте отново колеги. При мен проблема се оказа неработещ баласт, крушките са здрави. Има ли някой представа дали подлежи на ремонт или каква е цената на нов?!? С обикновени баласти съм, а не SLIM.
Поздрави.
Стоьо платката на баласта е залята с нещо като силикон,
и няма начин да се отстрани за да се установи проблема .
Имам при мен разглобени може да дойдеш да видиш.

Цена на нов от 30 до 70лв.
100Y0 Wrote:Здравейте отново колеги. При мен проблема се оказа неработещ баласт, крушките са здрави. Има ли някой представа дали подлежи на ремонт или каква е цената на нов?!? С обикновени баласти съм, а не SLIM.
Поздрави.

За цените за които може да се намери нов не си заслужава ремонта.
ДОКО Wrote:Стоьо платката на баласта е залята с нещо като силикон...


Залят е заради високото напрежение на което работи. :wink:
Нормална практика за решаване на проблемите с влагата. При 20Kv ако има влага обикновенно стават много интересни неща. Big Grin
лошото е че няма отваряне, а ако го отвориш както казва Дончо е направо за боклука. И аз минах това упражнение. За парите, които ще дадеш само за баласт купуваш нов комплект ксенони. Тъй като имам един изостанал мога да го разменя за една две каси бира Tongue Big Grin
приемам и рекламации ако не тръгне връщам амбалажа Big Grin
Pages: 1 2 3