Волво Клуб - България

Full Version: Дърпане на ляво!Необяснимо...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Момчета, имам доста голям проблем!Колата ми дърпа на ляво, "майсторите"не могат да си обяснят от къде идва това дърпане.
Днес карах колата Волво С40 1.9 тд на преден мост да установят от къде ми идва дърпането на ляво!"Майсторите" ми казаха, че не знаят от къде идва проблема.Аз им казах,че предишния "майстор" в БОШ Варна ми каза, че имам крив ляв носач и десен амортесьор.Но днес отивам да сменям въпросните работи и един друг "майстор" в град Пазарджик ми казва следното "Как така разбраха, че са ти криви носача и амортесьора.Просто нямало начин да се разбере само като се качи на компютър?!?!?"А аз нямам никаква идея, може ли или не може!Така до тук всичко добре.Реших да сменям носача и да видя какво ще стане, но УВИ колата пак си дърпа на ляво.Утре ще ходя на преден мост и мисля да я регулират!Въпросния "майстор" ми каза че, дори и да закарам колата на реглаж, пак ще си остане проблема!
Имам няколко въпроса:
1.Има ли възможност утре като я откарам на реглаж, проблема да се отстрани?
2.Евентуално ако не се отстрани проблема, къде да го търся?
3.Да прибягвам ли към смяна на амортесьори, преди да поогледам другите щанги?
4.Възможно ли е това дърпане да се получава от заминало вътрешно дясно каре?
5.Възможно ли е да дърпа на ляво от проблем в задния мост?
i pri mene e taka kolega,ot kogato kypix kolata e taka 2,5 godini....napravix reglaz,nikakva promiana,amortisorite mi sa dobre,no triabva da smenia tamponite zastoto mnogo tropa kogato vlizam na golemi dypki,i az go vodix na maistori,vsitsko e nared na prednitsa, osven tamponite.mnogo e ne-priatho no vetse sviknax....
nikzorbas Wrote:i pri mene e taka kolega,ot kogato kypix kolata e taka 2,5 godini....napravix reglaz,nikakva promiana,amortisorite mi sa dobre,no triabva da smenia tamponite zastoto mnogo tropa kogato vlizam na golemi dypki,i az go vodix na maistori,vsitsko e nared na prednitsa, osven tamponite.mnogo e ne-priatho no vetse sviknax....

Колега, не мога да го приема и така да карам!Дразни ме когато нещо не е в ред!Ще свикна само ако сменя всичко и пак си дърпа!Даже и тогава може да не го приема и направо ще я сменям!
Здравейте!
След, като сте проверили основните причини, от които може да е това дърпане на ляво, защо не пробвате да сложите и други гуми? Възможно е проблема да идва от тях.
ne ot gymite,i ses letni i ses zimni gymi niama promiana,spored mene po veroiatnost e da ot amortisiorite ili ot tamponite .triabvase da gi smenia ot odavna no togava niamax svobodno vreme...a sega doide i krizata niama pari...
stivmar Wrote:Здравейте!
След, като сте проверили основните причини, от които може да е това дърпане на ляво, защо не пробвате да сложите и други гуми? Възможно е проблема да идва от тях.
stivmar Wrote:Здравейте!
След, като сте проверили основните причини, от които може да е това дърпане на ляво, защо не пробвате да сложите и други гуми? Възможно е проблема да идва от тях.
Колега гумите са ми нови,та нови!Не е от гумите!Това беше първото нещо след като взех колата!
Може и отзад нещо да не е наред. Преди доста време карах опел аскона. Беше изгнило едното ухо на задния мост (там където се захваща за купето) --> съответно едната задна гума беше малко по-назад от другата и дърпаше естествено. Ако е нещо подобно предполагам, че на реглаж-а ще се види. Успех в решаването на проблема.
пробвай с други гуми . размени ги предни със задни
batmilcho Wrote:пробвай с други гуми . размени ги предни със задни
Колега значи със старите гуми дърпаше, с новите пак си дърпа!Не е от гумите,ако беше това, проблема щеше да е решен досега!
Georgi_Yulev Wrote:
batmilcho Wrote:пробвай с други гуми . размени ги предни със задни
Колега значи със старите гуми дърпаше, с новите пак си дърпа!Не е от гумите,ако беше това, проблема щеше да е решен досега!
Нека да ти погледнат и задното окачване!На един приятел с А4-ка така му дърпаше и се оказа,че беше нещо по задното окачване,но не си спомням вече какво беше.
Pages: 1 2 3