Волво Клуб - България

Full Version: резервен ключ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
здравейте колеги...искам да си направя резервен ключ на Волвото В40 '98г. Четох за някакви чипове, които били вградени в оригиналните ключове,което затруднявало правенето на резервен такъв, гледах моя ключ но ми изглежда абсолютно обикновен с гравиран надпис Волво, дали има някакъв чип...мога ли да отида при някой ключар и да ми направи резервен или трябва да ходя в МП...дайте съвет
Има чип нищо, че изглежда обикновен. Аз си направих обикновен резервен, но не може да се пали с него. Иначе си отключва всичко и контакт подава, но до тук.
ясно, а може ли някой ключар да ми направи такъв с чип и всичко да е ок, или е нужна оригинална заготовка от МП
Някъде бях чел, но отдавна за тоя проблем и почти за всеки голям град бяха дали координати на хора, които могат да направят такъв ключ, но и цените бяха с едни огромни разлики. Според мен проучи по-подробно и може и да спестиш някой лев. Моят резервен ключ дойде със строшена пластмаса- само метална пръчица с нареза за ключалките, и никъде не видях да има някакъв чип. Оформил съм му дръжка и си пали без проблем. Колата е 97г.
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=10488&start=0&st=0&sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=10488&start=0&st=0&sk=t&sd=a</a><!-- l -->
как да разбера дали моя ключ има чип, защото четох че колите В40 до май 98г. нямали такъв чип, и се правил нормален ключ
На мен ключаря ми спомена нещо около 180 - 200 само за ключа с чип. Питах и в МП - само с поръчка и малко под 400 кинта беше цената, не си спомням точно.

п.п. Преди да ми направи обикновенния ключ, майстора напъха оригиналния в някаква кутийка, там светна нещо и каза, че е с чип.
WANTED Wrote:как да разбера дали моя ключ има чип, защото четох че колите В40 до май 98г. нямали такъв чип, и се правил нормален ключ

Трябва да те разочаровам, но чипове има и в ключовете преди 1998г. Ако си направиш ключ без чип само ще можеш да си отваряш и заключваш колата с него. Т.е. половинчата работа. Моята V40 е юни 1997г. и ключа е с чип.
Пиша от телефон и ми е малко зор,колегата "граф безухов"(съжалявам човече) е сложил линк към тема където съм се из(нодил)казал и аз,та,ключовете са все с чип но след 99г. става сложно,т.е. и твоя е с чип но всеки самоуважаващ се ключар трябва да може да ти го направи до 60-80лв.,след 99г. се ходи в МП с/у 120-180лв.
така както гледам ако не успея да намеря такъв ключар в района или във Варна, мисля да отида до Бургас, там един колега си е направил ключ с чип и всичко е било 6 , ключаря се намирал доколкото разбрах до Кауфланд
Pages: 1 2