Волво Клуб - България

Full Version: Катализатор В40 2.0Т
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Привет, фенове на марката.
Имам проблем с катализатора. Смених го при Лазаров с гърне но ми светна ламбдата на таблото (имам 2 ламда сонди - преди и след катализатора). Сложих си катализатора обратно но лампата не изгасна. След диагностика се установи, че е изгоряла задната ламбда сонда. Смених и двете сонди и сега няма ядове но ме е страх да махна пак катализатора. Някой срещал ли е подобен проблем. Виждам че има няколко души със същия мотор и силно ме интересува при тях как са нещата. Ще съм благодарен ако пишете. Хайде весело посрещане на новата година и никакво каране след наквасването което предстои.
Колега моито в40 няма катализатор и ми свети ламб сондата а е оправена ,мъчихме се да го изчистим ама не иска явно катализатора играе някаква роля но въптеки това вече година и половина се кара с светеща лампа и колята няма никакви порблеми ,бензин извън града гори 7,5-8-0л,газ на икономичен режим гори 10л извън града ,опа чакаи аз имам и газ значи може и заради това да свети ламбсондата :lol: Big Grin
Но мисля че не е проблем да махнеш катализатора но по-добре някои по опитен от мен да каже аз просто изразявам мнение :wink:
[quote="Rado_91"]Колега моито в40 няма катализатор и ми свети ламб сондата а е оправена ,мъчихме се да го изчистим ама не иска явно катализатора играе някаква роля но въптеки това вече година и половина се кара с светеща лампа и колята няма никакви порблеми ,бензин извън града гори 7,5-8-0л,газ на икономичен режим гори 10л извън града ,опа чакаи аз имам и газ значи може и заради това да свети ламбсондата :lol: Big Grin
Но мисля че не е проблем да махнеш катализатора но по-добре някои по опитен от мен да каже аз просто изразявам мнение :wink:[/quoteР

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ ВИ!
Радоо, извинявай но тни този разход на бензин извън града как го постигаш?
В смисъл ти дори с 163 конски сили, турбиниран двигател.
Аз на дълъг път под 9,3 не мога да падна разход.
При това без ръчкане....аЗ АКО ИМАМ ТВОЯ РАЗХОД НА БЕНЗИН ЩЕ ЧЕРПЯ!
Не знам как го постигате тоя разход.

Sad
Аз мвоя катализатор го разпробих.В миналата неделя стана.
При това нямаше нужда, защото поне от това , което видяхме катализатора бе чист.
Ами нз как го постигаме този разход Волвото е 2.0 ,140 коня ,кото я купихме от Варна нямаше бензин ,наляхме и 40 литра прибрахме се и стрелката беше малко над 20 ,незнам колко може да се вярва на това което показва колко бензин има :wink:
Rado_91 Wrote:Ами нз как го постигаме този разход Волвото е 2.0 ,140 коня ,кото я купихме от Варна нямаше бензин ,наляхме и 40 литра прибрахме се и стрелката беше малко над 20 ,незнам колко може да се вярва на това което показва колко бензин има :wink:


АААА ти си значи с двигател като моето С 40.
140 конски сили.
Значи имам проблем.
Аз при киране със 100-120 км/час, по-малко от 9,2 не падам.
Говорим за дълъг път.
Cry
При скорост от 90-110км/ч съм стигал до разход 6,5 Big Grin иначе се върти около 7-8 извън града. На газ 10-11. Това при разумна скорост. За катализатора, ако колата е с една ламбда, преди катализатора, няма проблеми да се махне, само че на негово място трябва или да се сложи тръба или гърне, защото ако се остави само корубата, започва да вие гадно. Ако сондите са две ще отчита грешка.
LeecH Wrote:При скорост от 90-110км/ч съм стигал до разход 6,5 Big Grin иначе се върти около 7-8 извън града. На газ 10-11. Това при разумна скорост. За катализатора, ако колата е с една ламбда, преди катализатора, няма проблеми да се махне, само че на негово място трябва или да се сложи тръба или гърне, защото ако се остави само корубата, започва да вие гадно. Ако сондите са две ще отчита грешка.

Вие нещо ми сде подигравата!Как 6,5-7 на дълъг път.....................
Аз най-голямото песетне , което съм постигал и то при скорост 60-70 км(по Кресненското дефиле на прибиране от Сандански за София карах страшно уморент и затова бавно) е 8,3..............
Прсосто не знам.Този разход при мен е много висок.
В неделя пак ще отида да я дозаредя, за да видя за изминати 120 км, колко съм похарчил бензин.
АОко долея пак 12 л. до капачката просто ще умра от яд!
Колега махаи катализатора и не му мисли и на моито с40 2.0т ми свети.а извън градско нормално каране 120 150 6.5-7л Big Grin а при 170 240 8л малко което ме навежда на мисалта турбиниран мотор харчи по малко от въздухар Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
НЕ ИСКАМ ДА УБИДЯ НИКОИ :occasion5: :occasion5:
Pages: 1 2 3 4