Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с таблото на С40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, от доста време насам пред мен стои един проблем, който се появява предимно през зимата. Става въпрос за това, че половината километраж не ми свети, докато всички други сектори си светят, което е малко неудобно ... след 40-50 мин работа на колата обаче си светва всичко.
И при мен си е така. Много е дразнещо :x
Лош контакт (нагар) на крушките и на някои от крачетата на самия километраж. Забелязах тези подробности когато сменявах таблото (километража) и преди да поставя новото почистих навсякъде и вече трети месец нямам вече подобни проблеми.
Ясно колега мерси за инфото Smile) трябва да взема да го разглобя и да вида как стоят нещата Smile)
при мен се проявява само при врътката за нагласянето на къде да духа въздох ту свети ,ту угася Big Grin
И при мен се появяваше през зимата или при висока влага. Тази пролет, когато се очакваше да се възстанови, не се възстанови. Цяло лято светеше само едната половина. Дойде "на себе си" чак октомври 8) и сега продължава всичко да свети. Напук на досегашната си практика.
При мен врътките за оборотите на вентилатора, температурата, фаровете и дисплея за километрите не светят! Трябва да ги чукна леко и се оправят....не е голяма работа ама явно е масово, просто трябва време да ги сменя тези кришчици...това да му е проблема на Волвото.... Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Rado_91 Wrote:при мен се проявява само при врътката за нагласянето на къде да духа въздох ту свети ,ту угася Big Grin

При мен не светеше същата врътка, смених крушката работи само 2 месеца и отново изгасна .... Big Grin Преди ме дразнеше, но вече свикнах Smile