Волво Клуб - България

Full Version: Поленов филтър ес80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Как се сменя поленовият филтър??? :roll: Има под жабката 2 болта, развивам ги ама кората нещо не иска да падне? има ли някакви скрити болтове или щипки и къде се намират?
marto4kata Wrote:Как се сменя поленовият филтър??? :roll: Има под жабката 2 болта, развивам ги ама кората нещо не иска да падне? има ли някакви скрити болтове или щипки и къде се намират?


Отиди в сервиз Smile
Ако смяната в сервиза е безплатна ,да го сменят там.
Иначе се сменя за 5 минути:
Маха се пластмасата на която е въздуховода за краката
(даваш седалката макс назад и виждаш в задния край
едно пластмасово болче което се върти с отверка,въртиш
четвърт оборот и се откопчава,издърваш назад пластмасата.
След това махаш двете болчета на пластмасата под жабката и
дърпаш надолу(има две щипки).Навеждаш се сериозно под жабката
и виждаш една черна пластмаса(капака на филтъра).Развиваш
четерите болта на капака и сменяш.
Разбрах, че има и поленов и карбонов филтър на климатрониците. Аз съм с климатроник и въпросът ми е следният - и двата ли се сменят или карбоновият е за "многократна употреба"?
Аз като сменях беше оригинален на Волво и много по-различен
(по начин на изработка) от този който ми предложиха
в магазина .Казаха ми ,че стария е бил карбонов (много добра
изработка,рамката уплътнява много добре ,вижда се че филтъра
е израбоен от някакви влакна) ,а новия поленов ( обиновенна
филтърна хартия според мен).
Т.е. има ли смисъл от поленов??? Чух, че някои спестявали поленовия и слагат само карбонов...някой кара ли така и дали е лоша идея?
В инструкциите пише слага се или карбонов или поленов филтър но никога и двата.Цените на карбоновите филтри за този модел са с цени от 35лв. - 135лв. последната цена е за "МАН".ЗА оригиналния в МотоПфое нямам инфо за цената. При по-евтините варианти е възможно системата за контрол на качеството на въздуха да спре да функционира. По-евтините при влажно време издават неприятна миризма независимо че са нови.
Ясна работата. Благодаря за разяснението Smile