Волво Клуб - България

Full Version: Кабели под седалката
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здр. колеги днес като си чистех колата и забелязах че под шофьорската седалка има три кабела с някакви накрайници но не са свързани, не стават и да бъдат свързани едно към друго явно всеки един кабел има друг свързващ кабел но нищо не открих друго по седалката и под пасажерската седалка също има но само един кабел с накрайник...ако може някой да ми поясни за какво са тези кабели ще му бъда мн. благодарен...поздрави
Единият кабел е за въздушните възглавници, които се намират в седалките, другият е от гнездото за закопчаване на предпазния колан, т.е. ако не си си сложил колана, трябва да свети една червена лампа, горе до лампата за осветление на купето до огледалото, но щом не са свързани, няма как тя да свети Wink. Другия кабел сигурно е за подгрев на предните седалки ако имаш такъв (аз нямам и при мен има само букса). Това е, мисля че няма какви други кабели да минават под седалките, но имай предвид, че щом не са свързани, няй - вероятно няма да се отвори нито една въздушна възглавница при евентуален удар. :!:
днеска свързах единия кабел, който е за предпазните колани, вече индикатора бачка в моя ползаSmile...най вероятно нямам подгряване и с втория кабел пролема е разрешен, оставам в невидение с третия който най вероятно е за възглавниците но неможах да открия къде да го свържа, на самите седалки/на корите отдолу/ пише Sips, но може ли да нямам такива възглавници в седалките, или опорито да търся свързващо звено?
А всички ли имат стандартно сипс?И на мен не ми работи идикатора за колана утре ще погледна за какво става въпрос и точно кое къде е вързано...
Здравей колега! Щом имаш този надпис на седялките определено би трябвало да имаш възглавници в тях. На шофьорската седялка се намират от лявата страна на височината около под рамото. Пазят гръдния кош при удар. Имат патрон, който се намира мисля че в долната лява част на облегалката и така. Що се отнася за кабелите - имам ги и аз на моето В40, но с тази разлика, че всички са свързани, въпреки че нямам отопление на седалищната или гръбната част. Надявам се да съм ти бил от полза.
ако може някой и него затруднявам, въпреки че няма да е мн лесно, да качи снимки къде е точно "гнездото" на буксата за възглавниците, за да се улесни търсенето й
SIPS няма нищо общо с въздушните възглавници:
през 1992г. Волво включва във 700,800,900-моделите
уникалната система за защита от страничен удар "SIPS".
По-късно всички модели я имат тази система ,като при някои
е комбинирана и с въздушна възглавница"SIPS BAG".

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=wA09vM7Zufs&feature=PlayList&p=69C6A8A47BA070EB&playnext=1&playnext_from=PL&index=85" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=wA09vM7Z ... L&index=85</a><!-- m -->
Трябва да пише SIPS AIRBAG, ако имаш и странична възглавница. Иначе пише само SIPS, което означава, че имаш само пиропатрон и греди по диагонала във вратите, които те предпазват странично. На предното стъкло също трябва да има обозначения от двете страни. Ако за шофьора има еърбег със СИПС система , то те са означени точно така. Ако има и възглавница към СИПС системата, на стъклото откъм шофьора има надпис AIRBAG, а под него пише SIPS AIRBAG. Същото важи и за пътуващия до шофьора пътник. Освен това на колонката като отвориш шофьорската врата трябва да има лепенка с отметки колко въздушни възглавници имаш и до кога важи последната им проверка. При мен на лепенката има четири реда- за двете въздушни възглавници отпред /на шофьора и пътника до него/ и за двата странични SIPS AIRBAG-a. Ако има надпис само SIPS без думата AIRBAG, значи нямаш странични възглавници.
Някой ще помогне ли къде се "тиква" този третия кабел.Първият е за колана,вторият е за подгряване на седалките,третият е за странична възглавница.Първият се включва в букса под седалката,вторият ако имаш отопление също би трябвало да има букса под седалката,а какво правим с третия?Изкривих се днес да се гъзя да търся букси и ще съм благодарен на всяка помощ?
и аз това се питам колега, но досега никой не казва за третия кабел Cry
Pages: 1 2