Волво Клуб - България

Full Version: диагностига B18FT
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,искам да споделя какво се случи когато бях на дисагностика при Жижо-Варна.Сервиза му е този новият над поликлиниката на Марешки.Влизам,питам,говорим с майстора и той казва-Апаратура имаме но аз нямам букса за диагностика и не може да ми я направи с компютър.Обаче ме пита какви са и проблемите и аз му обяснявам-Не дъжи обороти когато е студена,като загрее пали трудно и трябва да и давам газ,като запали излиза един черен дим от ауспуха за около 3-4 сек. и мисля че гори много бензин.Той казва,сега ще я погледнем без апаратура и вади температурния датчик на водата.Казва това и е проблема,след смяна ще се оправи.Аз питам-сигурен ли сте?,той Да,ще се оправи.Сменяме датчика,промяна никаква.Тогава той започна да бъзика дроселовата клапа,свали я откачи и буксата и видя 2 болта калибрирани с някаква зелена съставка.Тоест никога не са били развивани.От там започна да върти самата електроника на дроселовата клапа и да оправя оборотите.После пак на дроселовата клапа има един винт със селена пласмасова капачка за регулиране на въздуха.Въртя и него,ходи зад колата да види какво излиза от ауспуха и каза че е готова.Аз му казвам,ще видим утре като е студена какви обороти дързи и как пали.Ставам аз на другата сутрин,паля но същото.Колата не държи обороти,като стигна към 40 градуса лека по лека нещата започнаха да се оправят.Колата заграя,спирам за банички.Взимам баничките,отивам да паля-ядец колата не иска да запали без газ.Паля с газ и се получава описаното по горе с черния пишек.Та така с диагностиката,нищо не е решено.Единственото нещо което направи майстора е,че сега като е загряла държи 1000об/мин.Та искам да попитам ако има някой колега който знае къде във Варна могат да ми направят диагностика и да ми оправят болешките нека каже.Ще бъда много благодарен.

BOCK GT1

Ха! Личи си, че си отскоро във форума. Tongue
Сервизът на Волво във Варна е един :!:
Твоят човек се казва м-р Мевдо (м-р да се чете като Мистър, Майор, Майстор) :wink:
Телефонче - 0888 759343
Позивна - Севдо.

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=842" onclick="window.open(this.href);return false;">memberlist.php?mode=viewprofile&u=842</a><!-- l -->

пп:
Бягай там... и после ще разправяш Big Grin
Благодаря колега,обадих му се и утре ще се видим.
Здравейте!
Вчера ходих и аз за диагностика да се провери какви грешки и какви неизправности има по колата! Отивам в сервиза,майстора търси букса и вика този модел не няма букса за проверка на компютъра...
Следователно аз го питам и как тогава се чистят грешките??? - Ами малко по Новите модели от твоето имат една кутийка и ми показва каде седи на предната лява шапка ..... Аз го прекъсвам и му казвам да за тич които са със комп. на SIEMENS .... и така не можах да закача колата за диагностика Sad ако някой знае в гр.Плевен каде мога да я закача нека сподели.
Искам да я закача защото ми губи обороти качва ги сваля ги, гасне по някой път! :roll: :?
Мотора е 1,7 турбо B18FT
Междодругото проверихме във въпросния сервиз каде е буксата в техния компютър и този модел двигател излезна като 1.8 турбо Big Grin
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Здравейте!
Вчера ходих и аз за диагностика да се провери какви грешки и какви неизправности има по колата! Отивам в сервиза,майстора търси букса и вика този модел не няма букса за проверка на компютъра...
Следователно аз го питам и как тогава се чистят грешките??? - Ами малко по Новите модели от твоето имат една кутийка и ми показва каде седи на предната лява шапка ..... Аз го прекъсвам и му казвам да за тич които са със комп. на SIEMENS .... и така не можах да закача колата за диагностика Sad ако някой знае в гр.Плевен каде мога да я закача нека сподели.
Искам да я закача защото ми губи обороти качва ги сваля ги, гасне по някой път! :roll: :?
Мотора е 1,7 турбо B18FT
Междодругото проверихме във въпросния сервиз каде е буксата в техния компютър и този модел двигател излезна като 1.8 турбо Big Grin
Виж в Елмирата. Дядото кара там неговото 460 и е доволен.