Волво Клуб - България

Full Version: Има ли възможност за инфо център
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Привет на всички приятели и почитатели на марка Volvo.Предстоеше ми смяна на автомобила и след двумесечно четене на форума успяхте да ме направите фен и ето на вече съм собственик на V40 дизел D4192T4 мотор 102 к.с. с първа регистрация 01.2002 г.Трябва да кажа, че вече обичам колата.Клише или не щом влязох и я покарах, разбрах - това е автомобила-за мен и моето семейство.Преглътнах малките "подаръци" по салона оставени от италиянеца.Имам на първо време въпрос относно инфо център-а.Няма такъв бутон на таблото, под стрелката на горивото и температурата дисплея е тъмен.Въпроса ми е къде и как да погледна за наличие на окабеляване, защото ми е малко странно да има климатроник, а да не изписва поне външна и вътрешна температура.Толкова засега.
Здравей и честито за колата, със здраве да си я караш.

Сега по темата:
Инфо центъра е скъпа екстра, за това по мои наблюдения на повечето модели липсва. В някой модели няма инфо център, а има само дисплей на който се изписва външна и вътрешна температурата, но и това е в много редки случаи. Тук инфо центъра няма връзка с климатроника, който си е напълно отделен и си има негови температурни датчици, по които се ориентира и определя режима на работа. Има датчик за вътрешната температура на панела с врътките зад трите процепа в дясната част на панела. Има и слъчнев сензор в ъгъла на дясната решетка на тонколконката на таблото ... може би си се чудил какво е онова кръглото с форма на полусфера... е това е. Това са двата датчика определящи вътрешната температура.

Та няма какво да ти е странно. Колата си е напълно изрядна, карай и не му мисли... :wink:
Има писано по темата, колега - бял куплунг зад радиото или поличката.Темп. датчик би следвало да е в гнездо на гредата на бронята м/у радиатора и шоф. фар.
Благадаря, ще огледам зад поличката, зад касетофона няма.Ще потърся и темп. датчик, ама нещо ни натисна студ в Севлиево и ще е другата седмица.
Привет,
моята нямаше инфо център и и сложих допълнително. Сменя се таблото (уредите) и се слага модула за управлението. Модела е 2.0Т 99г. Всички до 2000г със сигурност имат окабеляване за управлението на инфо центъра и за датчика за външна температура. Буксата за управлението дори стои в специален захват на гърба на поличката, в която се слага управлението. За датчика за външна температура си има букса зад гредата на предната броня.
Не ви съветвам да си купувате въпросната играчка ако е била на английски автомобил. Показанията са в мили.
Възможно е да има разлика при моделите след 2000г. Най-добре преди да се купува каквото и да било да се провери въпросното окабеляване и буксите.
Дано съм бил полезен.
ogipetrov Wrote:Привет,
моята нямаше инфо център и и сложих допълнително. Сменя се таблото (уредите) и се слага модула за управлението. Модела е 2.0Т 99г. Всички до 2000г със сигурност имат окабеляване за управлението на инфо центъра и за датчика за външна температура. Буксата за управлението дори стои в специален захват на гърба на поличката, в която се слага управлението. За датчика за външна температура си има букса зад гредата на предната броня.
Не ви съветвам да си купувате въпросната играчка ако е била на английски автомобил. Показанията са в мили.
Възможно е да има разлика при моделите след 2000г. Най-добре преди да се купува каквото и да било да се провери въпросното окабеляване и буксите.
Дано съм бил полезен.
Разбира се, че бяхте полезен.Благодаря много.А повечи информация относно поставянето-къдо го извършихте, някакви цени?
значи просто си извадил старото табло(при мен е на две букси 2.0т 98година) сложил си новоти и си щтракнал управлението и модула?То ако е толкова лесно ще търся и аз Smile
Колата е В40 2.0Т 99г. Таблото с уредите се държи на 3 винта. Просто сваляш старото и слагаш новото. Трябва да разглобиш и охлюва около волана, защото иначе е тесничко. За управлението - вадиш поличката, изрязваш и отвор през който да мине буксата, която ще намериш отзад и я монтираш обратно. Щракаш буксата на модула за управление и го слагаш в поличката, там където си стои по принцип. Влиза толкова точно и стегнато, че не се налага никаква допълнителна фиксация. Датчика за външна температура се монтира от ляво, зад гредата на предната броня на планка, която в нашия случай липсва, така че просто го стегнах със свинска опашка. Там има 3 свободни букси, но само 1 от тях става на датчика. Всичко отнема около час.
Таблото и управлението намерих в една морга за 120лв, а датчика за външна температура за 10лв.

Пак казвам, че имам съмнения относно моделите след 2000г. При тях модела на инфо центъра е друг - има и бутон за настройване освен за ресет. Може би при тях трябва да се търси табло и модул за управление задължително от автомобил след 2000г.
Имам инфоцентър+конзола за моделите преди 2000 г. Който иска може да го вземе да го изпробва. А един друг колега има модела за след 2000 г./има тема в продава/.Проблемът е че ги пробвахме на моята кола и двата - резултатът бе НУЛЕВ. Не се обади, не се появи индикация, а имам окабеляване, куплунг, датчик. Така, че който има интерес да се обади.Има вероятност за моделите след 2000 да е необходимо да се "бръкне" в компютъра :roll:
anzahariev Wrote:Имам инфоцентър+конзола за моделите преди 2000 г. Който иска може да го вземе да го изпробва. А един друг колега има модела за след 2000 г./има тема в продава/.Проблемът е че ги пробвахме на моята кола и двата - резултатът бе НУЛЕВ. Не се обади, не се появи индикация, а имам окабеляване, куплунг, датчик. Така, че който има интерес да се обади.Има вероятност за моделите след 2000 да е необходимо да се "бръкне" в компютъра :roll:

Аз съм навит за пробата Big Grin Big Grin Big Grin
Pages: 1 2 3 4