Волво Клуб - България

Full Version: След пробег 8000 км цветът на моторното масло е...черен
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги, пускам тази тема, защото ми се струва, че не е нормално.
Колата е тази от подписа и аватара ми.При последната проверка на щеката за маслото установих, че за изминати 8000 км маслото е станало черно.Струва ми се, че не е нормално.
Не го гори.......(чукам на дърво), но ми се струва ненормално.
Маслото е 10w40 Mobil 1.......Пробег преди смяна - 15 000 км по даннни на производителя.
Проверявам го доста често.но искам и Вас да попитам.....нормално ли е това.
Не е катпранено черно, по скоро силно тъмно кафяво към черно.....При отворена капачка на двигателя духа, дори и капчици излиза(макар и рядко)....Не е надобре нали....
Колата ходи 3 пъти на компютърна диагностика и замерване степен на сгъстяване на горивната смес в цилиндрите.....
Всичко било много добре.Така и на трите места ми казаха.....
Когато сменя маслото да сложа ли добавка за него?


Благодаря предварително.
Я кажи от къде си купи маслото,защото по-големите
вериги магазини Метро,Кауфлант и др. има някакав
Мобил който е апсолютно менте .Един път сменях с
такова ,От смяна до смяна долях 2лтр. и като повърти
5 мин. двигателя става на чорба.

п.п.Истинския Мобил е на цена над 32-35лв за литър.
ДОКО Wrote:Я кажи от къде си купи маслото,защото по-големите
вериги магазини Метро,Кауфлант и др. има някакав
Мобил който е апсолютно менте .Един път сменях с
такова ,От смяна до смяна долях 2лтр. и като повърти
5 мин. двигателя става на чорба.

п.п.Истинския Мобил е на цена над 32-35лв за литър.


Маслото е закупено от сервиза, където го сменяха на място.20-на лева литъра беше.Сменено е на 18 май 2009г.
Снощи погледнах в книжката - за моят двигател се препоръчва 5�����ве40......Верно ,че е твърде фино за стар двигател, но е с по-голям температурен диапазон.
Аз двигателно масло от Метро, Кауфланд или Билла не купувам, защото не е нормално в хранителен магазин да се продават консуматниви за автомобил.Товаговори за ....компромис с качеството на продаванете продукти.
А духането от капачката за маслото....показател ли е за сериозен проблем?
Не свети индикацията за маслото на дисплея.Значи не открива проблем системата....
От Мосю Мевдо знам че това става, когато караш над препоръчителните оборотчета, т.е. режеш колата.
Нормално е маслото да е черно.
Bulgarina Wrote:От Мосю Мевдо знам че това става, когато караш над препоръчителните оборотчета, т.е. режеш колата.
Нормално е маслото да е черно.

Вероятно имаш предвид черния цвят на двигателното масло?Това е ...,,пържене" дето на жаргон се казва нали?
Даааа.То рядко я качвам на над 6100 оборота, но.......се е случвало и то неведнъж, когато съм се ,,дърпал" импровизирано на дълъг път с някой джигит- от 5-та съм превключвал директно на 3-та при 140 км/ час....... :oops:
Колега, по-скоро трябва да се тревожиш, ако след 8000км, маслото е като ново Wink
Няма значение от къде си купил ,за мен това масло си е боклук,
аз си сменям маслото на 10 000км,кара с Шел ултра дизел
което е пълна синтетика и от смяна до смяна не доливам.
С това масло ти казвам ,че до 10 000км долях 2лтр.

Не си вкарвай боклуци в двигателя ,взимай си хубаво масло и карай.
ДОКО Wrote:Няма значение от къде си купил ,за мен това масло си е боклук,
аз си сменям маслото на 10 000км,кара с Шел ултра дизел
което е пълна синтетика и от смяна до смяна не доливам.
С това масло ти казвам ,че до 10 000км долях 2лтр.

Не си вкарвай боклуци в двигателя ,взимай си хубаво масло и карай.

Доко, БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА СЪВЕТА!
Там е рлаботата, че като го сменях- нямах никакъв практически опит.Това Волво ми е ПЪРВАТА ЛИЧНО МОЯ КОЛА.
Това уточнение дава отговор на доста въпроси.
А инече сега като се сетя за сервиза, където го сменях.........................там смених маслото на колата на майка ми....
Пак мобил 1(това си имат като най-добро и го препоръчват набалъци като мене) , предложиха ми и друга марка дъщерна на Мобил- ,,Ессо".....
Та.....купих тубичките масло и последната остана пълна 3/4-ти.....Взех си я за доливане(колата на нашите е Вектра А, а знаете, че тия двигатели изпускат масло и има нуужда от доливка отвреме навреме).-....Та един от сервизджиите ме помоли да ми отсипе маслото в тубичка позрачна от антифриз и да вземе тубата с надпис Мобил 1 10ве40.......Това ведднага подозрително ме наведе на мисълта, че в ТОЗИ СЕРВИЗ- В ДУПНИЦА ДО СТАРАТА АВТОГАРА ПРЕСЪПВАТ МАСЛО ОТ МЕТАЛНИ БИДОНИ(, НА КОИТО НЕ ПИШЕ НИЩО) В ТУБИ НА МОБИЛ 1..... :evil: Е сега се сетих за тоя случай от декември 2009г.
Ако има хора от Дупница- това да го знаят от мене.
може би карам с някакво незнайно масло...
Добре, а маслото продавани от ОМВ стават ли?
Въпросният сервиз има сертификат, че работи с ОМВ продукти...Стикери са налепили на ОМВ.....Знам ли...мошеници.

Вече ще знам- сам ще си избирам маслото и ще си го сменям.Вече знам как.
Това ,че маслото е черно е добре,значи има добри миещи и смазващи характеристики.Това масло Мобил 10в40 се сменя на 10000км.Това,че ти духа и пръска от капачката не е добре :roll: .В "Метро" маслото Мобил е по-евтино и по-оргинално от някои квартални сервизи.
Pages: 1 2