Волво Клуб - България

Full Version: Демонтаж на блока за управление на климатротика
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги,трябва да подменя осветлението на блока за управление на климатроника на Volvo 850 1996г.и имам нужда от съвет как се изважда блока? В руския сайт не е снимано махането на лицевия панел.Ако някой е правил тази манипулация,моля да помогне.Благодаря!
Колега става много лесно!Аз си свалих касетофончето (защото се сваля лесно) и бръкнах отзад,бутнах го и той излезна Big Grin .За сменянето на крушките ти ще видиш как се сменяха,че съм забравил вече Big Grin :oops:
П.П.Този блок е на щипки и по принцип можеш да го свалиш и без да сваляш касетофончето,но има вероятност да нараниш пластмасата на таблото!Ако го сваляш така подложи нещо мекичко под отверката :wink:
Сърдечно благодаря за съвета! Направих го по този начин и излезе много лесно.Подмених крушките и сега всичко е наред.Безавариен път на всички отзивчиви волвари!
Моля колега!Важното е че си свършил работата лесно :wink:
ееее добре,че има пусната тема та да запитам и аз за мойто малко проблемче.
Значи на В40 пулта за клима има 3ри врътки /потенциомтри/ в моя случай свети само средното през ноща за посоката на обдухване,лявото скоростите на вентилатора и дясното градусите не светят.Сигорно са изгорели светлините, пак по-същия начин ли се подменят и по-точно с избутване от вътрешната страна ли става смъкването на панела.Утре тва ще мъча да обравя.



Таз вечер на паркинга на магазина /наскоро открит от хранит.верига / тъкмо се наместваше една В40 и викам на жената до нея ще спра.Докат давах назад слезе момиче от шофюрск.място и момче от др.страна млади.Не можах да ги настигна до входа ма вътре се поздравихме и обсъдихме малко колите.Имал я от 8месеца и били мн.доволни,бил сменил тампон на мотора и ангренажни консумативи,споменах му за форума ни и за евентоално срещи тук и ми се сториха заинтригувани.После навън пак се видяхме и ми говори момчето,че се сменяли да карат може би не могат да и се нарадват.С еднакъв цвът и 2те и мотори,кво малко съвпадение.И само сажалявам,че не им видах пулта къв беше и как свети ма утре ше го вида на моя.
Дано се съберем тук от града повече хора.
vin_d Wrote:ееее добре,че има пусната тема та да запитам и аз за мойто малко проблемче.
Значи на В40 пулта за клима има 3ри врътки /потенциомтри/ в моя случай свети само средното през ноща за посоката на обдухване,лявото скоростите на вентилатора и дясното градусите не светят.Сигорно са изгорели светлините, пак по-същия начин ли се подменят и по-точно с избутване от вътрешната страна ли става смъкването на панела.Утре тва ще мъча да обравя.



Таз вечер на паркинга на магазина /наскоро открит от хранит.верига / тъкмо се наместваше една В40 и викам на жената до нея ще спра.Докат давах назад слезе момиче от шофюрск.място и момче от др.страна млади.Не можах да ги настигна до входа ма вътре се поздравихме и обсъдихме малко колите.Имал я от 8месеца и били мн.доволни,бил сменил тампон на мотора и ангренажни консумативи,споменах му за форума ни и за евентоално срещи тук и ми се сториха заинтригувани.После навън пак се видяхме и ми говори момчето,че се сменяли да карат може би не могат да и се нарадват.С еднакъв цвът и 2те и мотори,кво малко съвпадение.И само сажалявам,че не им видах пулта къв беше и как свети ма утре ше го вида на моя.
Дано се съберем тук от града повече хора.





нема значение сам си одговорих на питанката,само,че не можах да намера в неделния ден въпросните светлини,утре.
Даже и на запалката осветлението тр.да сменя,но пък си сложих музичка,иска ми се стоково оригинално радио и за сеа си сложих изчистено блаупунктче дори е с аудиокасетки.Уш тунера му е добър и ше видим.
Лека и успешна седмица.