Волво Клуб - България

Full Version: Светлини на таблото+странен вой
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте Smile
Преди малко,докато карах,ми светнаха лампата за бензина,лампата за акумулатора и една удивителна на таблото.Когато вдигна оборотите над 3000,изчезват,но когато паднат под 2000,пак се появяват.Освен това под капака се чува един страшен вой,но не мога да разбера откъде точно.Когато дам газ,изчезва.Прилича на сигнал от говорител,но не мога да го намеря.
Карам С40,1.8 и от 1996 година.
Предварително благодаря Smile
Да не си скъсал ремък?
И аз така помислих,защото преди време скъсах пистовия ремък,но сега всичко си е ок,поне доколкото мога да видя.
Някой може ли да помогне?Мога ли да карам сега колата,или да я оставя?Рових в нета и единственото,което намерих,е че има проблем със зареждането,щом свети акумулатор.
На мен ми струва , че имаш проблем с динамото. И по- точно, с четките, които се трият по колектора. Като се износят четките или самия колектор, започва да не зарежда динамото при ниски обороти, а също така започва да вие много. Казвам го от личен опит. Ако продължиш да караш така, ще ти свърши акумулатора, тъй като динамото не успява да го зарежда.
Супер отговор Smile А дали ще мога да мина поне 15 км?
Ако ти е зареден акумулатора и не включваш никакви други консуматори, най- вероятно ще минеш още 40-50 км. Ама съвета ми е да търсиш друго динамо или да ремонтираш това. Защото е опасно и за самия акумулатор, ако го разредиш дълбоко.