Волво Клуб - България

Full Version: Съвет облегалки глава С40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Някой знае ли как се регулират,облегалките за главата на предните седалки на С40?Дърпах опитвах не помръдват,а не видях да имат бутон да се натиска като на задните.
Бутоните за регулиране са скрити и не се виждат. Намират се с напипване по дължина надолу по стойките на около15-20см. Успех.
100Y0 Wrote:Бутоните за регулиране са скрити и не се виждат. Намират се с напипване по дължина надолу по стойките на около15-20см. Успех.

Това е новост за мен.Аз мислех, че са нерегулируеми....
Къде би трябвало точно да се намират и как да ги локализирам?На самата облегалка нали от задната част или бъркам?
Гледай ти!Не го знаех това, а и не е описано в спецификацията/техническа документация на колата.
Е то не е баш регулиране ....
Идеята на копчетата за които говори колегата е да се откачат с цел демонтаж. До колкото си спомням няма степен по-нагоре при която облегалката да стои стабилно - или е в крайно долно положение (така както си стои по принцип) или си ходи всободно нагоре докато излезе. Все пак тези облегалки не са направени толкова за комфорт, колкото за сигурност при челен удар и удар отзад ...
За новорабралите - съжалявам, че радостта Ви беше за кратко ...
yuckuJackD Wrote:Е то не е баш регулиране ....
Идеята на копчетата за които говори колегата е да се откачат с цел демонтаж. До колкото си спомням няма степен по-нагоре при която облегалката да стои стабилно - или е в крайно долно положение (така както си стои по принцип) или си ходи всободно нагоре докато излезе. Все пак тези облегалки не са направени толкова за комфорт, колкото за сигурност при челен удар и удар отзад ...
За новорабралите - съжалявам, че радостта Ви беше за кратко ...

Тоест..това, което казваш потвърждава началното ми впечатление, че в крайна сметка не са регулируеми облегалките за глава, които предпазват вратните прешлени при камшичен удар......
Еми нещо такова
Не може да се каже, че са нерегулируеми. Кеф ти в крайно долно положение, кеф ти вдигнати :wink: Big Grin .
Ч.Б.М.
Съгласен съм, но като ги "вдигнеш" и започват да скърцат... на втория светофар ми писва и хоп - на мястото си Smile
Това и за С60 ли важи, понеже и аз не мога да ги открия? :?
AaZz Wrote:Това и за С60 ли важи, понеже и аз не мога да ги открия? :?
Pages: 1 2