Волво Клуб - България

Full Version: Как реших досаден проблем с шофьорската чистачка.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги собственици на S/V40 Big Grin . Предполагам, че ще има доста като мен, които ги дразни опирането на предния капак в рамото на шофьорската чистачка/и при вдигане и при спускане :evil: /. Доста отдавна се опитвах да реша този проблем, но ето че едва днес успях. Първо да кажа, че рамената на чистачките са с различна чупка и е почти невъзможно случайно да се разменят. Рамото пред шофьора е с по-голямата чупка. Стига предисловие, да кажа какво направих аз. Първо свалих въпросното рамо за целта ви трябва тънкостенен "камък" 13. С шабър разширих по-малия диаметър на отвора заедно с почти една трета от шлиците. По този начин рамото влезе по-надолу в оста си и има достатъчно останали шлици за да не превърта. Вече едва едва опираше в капака. Завих здраво гайката и упражних равномерен и стабилен натиск на самото рамо. Тук трябва много да се внимава, защото рамото е все пак алуминиево и при по-силен натиск е възможно да се спука.Боядисах си капака за да не личи къде е трило рамото на чистачката и се прибрах доволен от себе си и от постигнатия резултат с намерението веднага да споделя всичко по отстраняване на проблема с вас. Е вече го сторих :wink: Big Grin , надявам се всеки, който го дразни този проблем да успее да го реши по посочения начин. Ако някой измисли друг спокойно може да го сподели в темата. Поздрави на всички.
да проблема го имам, но ще се радвам ако имаш и снимки, случайно да постнеш,[ даже днес , си затягах болта на тампона на двигатела, че се беше разхлабил и почукваше леко, само не знам дали разхлабването се дължеше на чудните дупчици във Варна или майстора, който ми сменя ремъци ролки, масла и филтри , го е развил нарочно, за да го посетя отново :? или ако му е пречело нещо, е забравил да го стегне Sad и ми се наложи да отворя и затворя капака, няколко пъти, че процедурата се извършва с два ключа 18-ки тип лула иначе забрави ]
та мисълта ми е че опирането в чистачката си дразни и дере , капака(за В40-ка иде реч) Big Grin Big Grin Big Grin
Сори колега, но снимки не съм правил. За сметка на това съм описал всичко детайлно.Цялата процедура ми отне не повече от 10минути . Ако има въпроси питайте.
Хах а аз си мислех, че това се случва само при мен... Big Grin Big Grin Big Grin А то излезе сериен "проблем"...
Не, не е проблем, а дизайнерско решение.... Да му таковам и дизайнера... Big Grin Big Grin Big Grin
на всички опира, и си е доста дразнещо
pavlentibg Wrote:на всички опира, и си е доста дразнещо


Вече не на всички опира Big Grin :wink: Big Grin
мдааа ... то тва добре ,ама на мене ми е износена втулката да го е... и вече ако не натисна с ръка чистачката няма затваряне капака :twisted: , та ще се търси някво решение на въпроса ...върти ми се нещо е главата.. например други рамена от друга кола.. по ниски и не толкова грозни... абе кат направя пробите ще пиша Tongue
traffic Wrote:мдааа ... то тва добре ,ама на мене ми е износена втулката да го е... и вече ако не натисна с ръка чистачката няма затваряне капака :twisted: , та ще се търси някво решение на въпроса ...върти ми се нещо е главата.. например други рамена от друга кола.. по ниски и не толкова грозни... абе кат направя пробите ще пиша Tongue

Мите, пробвай да разшириш горната част на отвора в рамото, така то ще слезе надолу в оста. Това че нямаш вече шлици не е чак такъв голям проблем. Като стегнеш силно гайката, тя достатъчно притиска рамото към оста.
Успех на всички.
Преди време,като взех колата си смених рамото на лявата чистачка,с оригиналното не съм обърнал внимание да опира
но с новото стърже яко.
Ако някой има нужда от рамо да свирка!
От Стара Загора съм!
Pages: 1 2 3