Волво Клуб - България

Full Version: Пробелем с тракане.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Имам един проблем.Като дам много газ и отпусна почва да трака, или като завия крайно дясно и крайно ляво също почва да трака.А конякой може да ми обясни :-k :-k проблема е с ВолвоВ40
http://www.swedishautoparts.com/Volvo-Po...Noises.htm
Описаното на линка е проблем в карето на полуоската. Виж си маншоните, ако са скъсани си прави изводи.... :?
VolvoV40 Wrote:Имам един проблем.Като дам много газ и отпусна почва да трака, или като завия крайно дясно и крайно ляво също почва да трака.А конякой може да ми обясни :-k :-k проблема е с ВолвоВ40
Колега като за начало, направи един пълен оглед на колата с още един човек, първо завиване на крайно ляво и крайно дясно , могат да са заминали карета, може някой носач и шарнир. но на мен ми се струва че щом като подадеш газ и след като отнемеш(отпуснеш педала), значи най-вероятно е тампон, на двигателя, отвори си капака и погледни в дясно на мотора има едни гуми, които са пристегнати с болт, ако е разхлабен или ако тампона е заминал ще трака, но това е най-лесно поправимото ако е долен тампон , си е**** м*****а Big Grin Big Grin , давай малко повече инфо относно проблема, като например да локализираш от къде горе долу трака, ляво, дясно, на място разклати яко гуми, амортисьори, наведи се погледни маншоните на двете гуми, за пробойни и омазняване , гледай всичко което можеш да разбереш и пиши пак за да могат да се ориентират по-добре колегите :wink:
Ми гледай сега.Като тръгна да я вкарвам в гаража и трябва да завивя крайно дясно то почва да се чува тракане.А това за газта, като дам силно газ ня място или в движение веднага отпусна то е е някакъв по особен шум се чува и е като тракане. :-k :-k Confusedcratch:
VolvoV40 Wrote:Ми гледай сега.Като тръгна да я вкарвам в гаража и трябва да завивя крайно дясно то почва да се чува тракане.А това за газта, като дам силно газ ня място или в движение веднага отпусна то е е някакъв по особен шум се чува и е като тракане. :-k :-k Confusedcratch:
Ако е така , както си мисля, работата отива на каренце, наложителна смяна :!: , преди по-голяма беда :!: :!: :!: транакането с подаването на газ е явно и тампончето (да не си от Варна и да си карал по лунният ни пейзаж Big Grin Big Grin Big Grin ) Не си писал дали се наведе да погледнеш как са ти маншоните на карето :?: Завиваш волана в крайно дясно и крайно ляво и гледаш от задна страна на джантите едни гуми нагънати като на акордеон :lol: , ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са напълно здрави :!:
VolvoV40 Wrote:Ми гледай сега.Като тръгна да я вкарвам в гаража и трябва да завивя крайно дясно то почва да се чува тракане.А това за газта, като дам силно газ ня място или в движение веднага отпусна то е е някакъв по особен шум се чува и е като тракане. :-k :-k Confusedcratch:
Ако е така , както си мисля, работата отива на каренце, наложителна смяна :!: , преди по-голяма беда :!: :!: :!: транакането с подаването на газ е явно и тампончето (да не си от Варна и да си карал по лунният ни пейзаж Big Grin Big Grin Big Grin ) Не си писал дали се наведе да погледнеш как са ти маншоните на карето :?: Завиваш волана в крайно дясно и крайно ляво и гледаш от задна страна на джантите едни гуми нагънати като на акордеон :lol: , ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са напълно здрави :!: