Волво Клуб - България

Full Version: Странен звук при S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,искам да ви попитам дали някой се сблъсквал със следния проблем:става въпрос за Волво S80 автоматик 2001 година от няколко дена забелязах,че при подаване на по-рязко газ се чува странен шум...нещо като "туп" :roll: в смисъл не е тракане и мисля че не звука не се чува от гумите.Това което ме притеснява понеже доколкото мога да определя този звук идва някъде под мен и се чудя да не е нещо скоростната кутия.Също така това "туп" се чува, когато ми се наложи да спирам рязко.Дано някои може да ми даде някакъв съвет какво да очаквам макар че с това "туп"може да не съм станал много ясен :lol:
Гледа ли под седалката да не се търкаля нещо там. :mrgreen:

Преди време и аз имах подобнно "туп" от към багажника, оказа се нещо на което не му е мястото при резервната гума...
Ами то това беше първото,което направих,все пак зимата в багажника ми има сума ти неща...даже извадих всичко от него и при резервна гума проверих дали всичко си е на място,но не е от това и както казах този звук идва откъм скоростната кутия някъде ниско долу долкото мога да го определя
Ами то това беше първото,което направих,все пак зимата в багажника ми има сума ти неща...даже извадих всичко от него и при резервна гума проверих дали всичко си е на място,но не е от това и както казах този звук идва откъм скоростната кутия някъде ниско долу долкото мога да го определя
Здравей, колега. Имал съм подобен проблем при разхлабен тампон на двигателя. Когато си спрял на място пробвай да превключваш от задна на директна и някой друг да наблюдава движението на двигателя. При мен се оказа разхлабен преден тампон (на Хонда Акорд). На същият автомобил съм имал разхлабени болтове на гредата, носеща предния тампон. Понеже отворите на тези болтове бяха овални, тя се преместваше назад при тръгване и напред при рязко спиране. Доколкото се сещам на нашите нямаме такава конструкция, но май не е лоша идея да се погледне окачването.
Здравей, колега. Имал съм подобен проблем при разхлабен тампон на двигателя. Когато си спрял на място пробвай да превключваш от задна на директна и някой друг да наблюдава движението на двигателя. При мен се оказа разхлабен преден тампон (на Хонда Акорд). На същият автомобил съм имал разхлабени болтове на гредата, носеща предния тампон. Понеже отворите на тези болтове бяха овални, тя се преместваше назад при тръгване и напред при рязко спиране. Доколкото се сещам на нашите нямаме такава конструкция, но май не е лоша идея да се погледне окачването.
Този звук само при тръгване ли го има или въобще .
Тампони,полоска,кутия,разхлабена джанта, може да е от какво ли не,пробвай при загасен двигател включена на скорост да я разклатш /на канал/ и огледай добре.
Здравей Колега,

Провери тампоните не ей този лост: "D" в снимката

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ipdusa.com/version.asp?strPageHistory=category&numSearchStartRecord=0&strParents=76,576,767&P_ID=3322&CAT_ID=767&V_ID=7837" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.ipdusa.com/version.asp?strPa ... &V_ID=7837</a><!-- m -->

Ако шума се получава при ряско тръгване, спиране, и смяна на скорости (последното което няма да отрази много шум тъй като колата е автоматик) тогава е много вероятно да са тампоните на точно този лост.