Волво Клуб - България

Full Version: Лагер за главина на задно колело S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
Шуми ми лагер за главина на задното дясно колело, питах на магазина и ми казаха че лагера за тези коли върви само с главината и струва 215 лв. :o
Някой сменял ли е такъв лагер и знае ли дали може да се смени само лагер без главина или няма начин. :?:
Здравей,
Не са те излъгали. Лагера си върви заедно с главината. Цента варира в зависимост от марката, но за качествен лагер е тази, която са ти казали. Аз лично исках лагер на SKF, като ми го предлагаха на 220лв., но така и не можаха да ми намерят, за това минах на вариант SNR - 180лв. с отстъпка. За сега нямам оплаквания от него.
мерси за инфото значи номера с избиване на лагера и подмяна само на лагера , а не на цялата главина няма да мине
това не 100% ли е ,че не може да се подмени?
peter_dochev Wrote:мерси за инфото значи номера с избиване на лагера и подмяна само на лагера , а не на цялата главина няма да мине

Първо си смени гумите,няма майтап,много често има шум от гумите,нищо не ти пречи да изчакаш да сложиш летните и ако шумът продължава тогава да сменяш главината и апропо:не са те излъгали отзад се сменя цялата главина - има вариант за побългаряване ама дали ти се играе???Намираш лагер който да отговаря на вътрешния размер и после намираш стругар който да ти докара твойте главини на външния размер на лагера.
MaxBass Wrote:това не 100% ли е ,че не може да се подмени?

Хм,пишем едновременно,много трудно може да се уцели подходящ лагер,в случая тука главината играе роля на външна черупка на лагера,много ровене ще падне по каталозите да намериш каквото ти трябва.Признавам си че за кола несъм търсил така лагер ама за машини съм обикалял и голямо ровене пада,уж стандарти-мандарти ама все дърво.
peter_dochev Wrote:мерси за инфото значи номера с избиване на лагера и подмяна само на лагера , а не на цялата главина няма да мине

И аз като теб си зададох този въпрос като се наложи да сменяам лагера. Дълго търсих из интернет да намеря нещо, но навсякъде информацията беше една и съща, че това е цяла лагер главина. За това какво има вътре като марка и номер на лагер нищо не успях да открия...
Понеже един приятел чийто баща има фирма за металообработване и всякакви метални елементи ми беше разяравял ,че за неговата кола нямало ,но имали доста каталози с лагери и май беше намерил подходящ....
Нали хубаво е да се проучи...защото лагера ще е макс 40-50лв ,че да не и по-малко Smile
А по размер не може лида се търси в хенди примерно?или друга фирма за лагери?
Като знаем типа и размерите и да търсят Smile
Само идея е това де...на практика незнам...
MaxBass Wrote:Понеже един приятел чийто баща има фирма за металообработване и всякакви метални елементи ми беше разяравял ,че за неговата кола нямало ,но имали доста каталози с лагери и май беше намерил подходящ....
Нали хубаво е да се проучи...защото лагера ще е макс 40-50лв ,че да не и по-малко Smile
А по размер не може лида се търси в хенди примерно?или друга фирма за лагери?
Като знаем типа и размерите и да търсят Smile
Само идея е това де...на практика незнам...


Аз за това написах че голямо ровене пада,като ти извадят ония ти ми дебели каталози на всякакви марки за лагери и си мислиш че вътре има всичко ама като разглобиш някоя котора и идеш с лагера да го търсиш и размерите все на косъм,почти да го уцелиш ама несъвпада :twisted: .
Определено е мъка голяма...
Днес гледах старата главина. Никакво означение няма по самия лагер, както е при нормалните.
Само на външната част на тялото има щамповано следното:
SKF BAF - 4093 B ITALY A 17 3 096X
Опитах се нещо да изкопча от тези означение, но търсачката не доведе до съществен резултат.
Имайки предвит, че лагер-главината на SKF е с кат. номер VKBA 3458 намерих единствено, че същата се подвизава и под номер BR930257, което ме заинтригува, но и този номер не доведе до нещо повече в издирването на вложения в главината лагер.

Това е за сега от мен.
Pages: 1 2