Волво Клуб - България

Full Version: Течност за серво
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Вчера си гледах течността за сервото и съм в границата ADD. Каква течност се препоръчва от Волво?
Тук май пише
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=11109&p=106764#p106764" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=11109&p=106764#p106764</a><!-- l -->
Ами то пише АТФ. . .До тук добре, но гледам из нета,че атф било за автоматиците и не е същата субстанция като маслото за хидравликата. В тъпата немска книжка на колата пише да се сипва масло за серво Волво, не пише какво точно трябва да е :roll: Четох за някакво масло "Pentosin", уж мн хубаво, ама нз дали е съвместимо с това на Волво :|
На мойта доливах Mobil ATF 220, такова намерих на аванта :mrgreen: . Малко по тъмно червено беше от това дето капеше от пръчката за мерене на нивото, но разликата в цвета до сега не ми е създавала проблем - почти два месеца минаха от тогава.
Днес си купих масло за серво "Волво" от магазин на Волво. Казаха ми, че маслото е АТФ и Волво такова ползват за сервото. На цвят е тъмно-зеленикаво,а мойто също е с някакъв подобен цвят. Цената е около 20-25 евро, не знам дали е скъпо или евтино за 1л. ама тва е положението Smile
Много.Това са цени на МП.