Волво Клуб - България

Full Version: V70 2.4 D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, четох за темата за D5 при ХС60, но съм си харесъл същия мотор с автоматик на V70 2005г.. Интересува ме, тромав ли е моторът при това купе, авоматикът безпроблемен ли е и най-често срещани проблеми, разход на гориво. Иначе колата е впечатляваща!
За автоматика мога да ти кажа че е американски и сдава багажа на 140 - 150 хил.км.После ремонта не е евтин.
Д5 двигателя е на VOLVO и е супер.С много добра динамика и достатъчен за купето.колата не е тромава.
Благодаря. Някъде четох обаче, че автоматиците били японски....
Колеги, моля ви, още мнения за автоматичната скоростна кутия...
Незнам кои са Японски и Кои американски ( демек на Дженерал Мотърс) , но от месец съм полудял на тема АСК ..

AW50-42LE 4 SP
AW55-50SN 5 SP
AW TF60SC 6 SP

Това са АСК Японско производство съответнно 4 , 5 и 6 степенни . Да поясня за тези които незнаят ...

AW - означава Aisin-Warner - Това е Японска Компания произвеждаща АСК за доста производители на Автомобили

Aisin Seiki Corporation

Type Public (TYO: 7259)
Industry Automotive
Founded 1949 as Tokai Aircraft Company
Headquarters Kariya, Aichi, Japan
Key people Kiichiro Toyoda: Founder Kanshiro Toyoda: Chairman Fumio Fujimori: President
Products Automotive parts
Revenue ▲$20.3 Billion USD 2007
Net income ▲$572 Million USD 2007
Employees 66,383
Website <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.aisin.com" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.aisin.com</a><!-- m -->

Та може ли по запознатите да споделят коя от тези АСК е проблемната , онази за която се говори ,че на 150 000 и ресурсът им се изчерпвал ....

да не е ето тази GM 4T65E 4 SPEED GM - Дженерал Мотърс , тази скоростна кутия я дават за S80 1999 - 2002 ...
на двигател L5 2.5L ,
Друга АСК на ЕС80 е AW50-42LE 4 SP 1999 до 2004 на двигател L5 2.4
от видяното по горе искам да попитам колегите с S80 с 4 степенните кутии да споделят номера на кутията , защото тя няма нищо общо със Автоматика на 850 , V,S70 преди 2000 - AW50-42LE 4 SP а си е изцяло май Хамерикански , предполагам ,че 2.5 L e Ауди двигателя , тъпото е ,че никъде не се споменава дизел или бензин

Така ,че нека да бъдем обективни да не пишем само годината на Авттомобила ,повечето теми с АСК са започнати и недовършени ... Двигател и номера на АСК то тогава вече може да се направи някаква статистика

Всичките В70 са си с Японски АСК .... изключение прави ЕС80 за което съм писал по горе
Поздрави
При мен автоматика е японски, поставян също и на вектри, корси и тем подобни и е японски! Става дума за С80 -99“ 2.5 ТДИ! За другите незнам! Засега го нямам „придърпването“, което даже незнам какво трябва да представлява, и съм доволен! Филтъра е вътре и смяната му е след разглобяване на СК! Sad Странното при моята е, че на D броя 4 превключвания, а знам, че е 4-степенна! Но трябва да прескоча до майстори!

Иначе няма да ти е тромава с D5, но пак зависи от човека! За някои е тромава, за други пъргава! Трябва ти да си я усетиш!
Колега можеш ли да погледнеш номерацията на АСК то ....
Добре, ама знае ли някой какви поставят от 2005г. насам ?
AW55-50SN 5 SP
AW TF60SC 6 SP

При мен излизат тези двете .... но компютъра ми е с Американско АЙ - Пи и постоянно ми дава резултати от Северна Америка ...

Незнам какъв е проблема да се споделят номерата на АСК то , дават се мнения отиди тук в сервиз отиди там .... а едни номера никой не казва ... , незнам това с цел продажби ли се прави , щото от тази до онази година правели проблем , такова мнение хич ама хич не е издържано .... има три вида АСК при Волво ... модела (номера) на кутията е важен ..

Поздрави
здравеите.когато си търсех в70 д5 исках да е автоматик, но на нашият пазар нямаше хубав автоматик.този които се чупи е 4 степенна кутия без гиър троник.демек ако е гиър троник (да можеш и сам да си сменяш скоростите) е твоята кутия.
Pages: 1 2