Волво Клуб - България

Full Version: имам въпрос
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравейте ,моля за съвет и помощ с информация доколкото е възможно,тъй като съм "неук" в областта на двигателите.
Имам Волво С40 ,1783 куб.см.,бензин.Има странен шум в мотора ,нещо като шум на клапани ...
Бях при механик той откачи един клапан и шумът изчезна,обаче аварията на двигателя светна.Та...
Клапанът се намира върху двигателя,тачно до ролките на ангренажния ремък,под пластмасовия капак затварящ ремъка.
Що е то?За какво служи?И най вече как се оправя?
Ще Ви бъда благодарен за всяка информация ,защото съм чужбина и ходенето при майстори е скъпо удоволствие.Ще се радвам ако някой може да помогне.

Волво С40,2002 год,1783 куб.см.,бензин с два вала.....
А защо не се отбиеш до най-близкото МП и те да оправят нещата? :roll:
Не ми се вярва цената да мн по-висока от това да ходиш насам-натам по майстори, да ровиш из нета, да питаш и накрая не е сигурно дали ще откриеш проблемът, а дори и да го откриеш не знам колко ще е лесен за отстраняване сам...в МП даваш ключа и те ти казват, като сме готови ще ти звъннем, плащаш и се возиш без шум Smile
човекът е в чужбина и трудно ще намери мото-пфое Smile а и ако търси цена, официалният представител рядко е най-доброто решение. моят двигател мисля, че е същия (4184С2) но уви не се сещам за тоя клапан

BOCK GT1

Това е твоята част - ел.клапана който управлява ванос системата - Solenoid Intel.
В МП е около 290-300 лв.
BOCK GT1 Wrote:Това е твоята част - ел.клапана който управлява ванос системата - Solenoid Intel.
В МП е около 290-300 лв.

Това беше и моето предположение. Колегата ме попита за клапана за празния ход, който няма нищо общо с това, но явно е имал предвид системата за промяна на фазите на газоразпределението (но пропусна да ме информира, за кой двигател става дума Smile ). А това май е безстепенната система на Митсубиши, която се управлява от натоварването на двигателя, защото поне на скиците не виждам характерните за Ванос вериги на валовете, но смисъла е същия...пак е хидравлична система Wink