Волво Клуб - България

Full Version: Пробна Писта?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте Колеги,

Прощавайте ако въпроса ви се струва тъп и това че съм го пуснал на няколо места, но не знаех каде ще е най подходящо и питам от любопитство и със цел. Така, въпроса ми е дали някаде има дълга и права писта кадето може хората да си изпробват колите през всичките скорости. Имам предвид, има ли нещо подобно на неползвана самолетна писта или нещо от сорта кадето хората се събират и могат да правят "тайм траиълс" или да се състезават и т.н.... и като кажа писта, нямам предвид Цариградско или Тодор Александров или останалите улици който хората бъркат със състезателна писта.

Питам защото имам чувството (може би грешно) че турбото не бачка както трябва и съответно колата не е толкова мощна колкото би трябвало да бъде... но тази кола ми е първа с дизелов двигател, за това че може да греша. Искам да мога да видя как се държи колата през цяля оборотен спектрум в всичките скорости.

Благодаря Ви предварително!
ThEccentric Wrote:Здравейте Колеги,

Прощавайте ако въпроса ви се струва тъп и това че съм го пуснал на няколо места, но не знаех каде ще е най подходящо и питам от любопитство и със цел. Така, въпроса ми е дали някаде има дълга и права писта кадето може хората да си изпробват колите през всичките скорости. Имам предвид, има ли нещо подобно на неползвана самолетна писта или нещо от сорта кадето хората се събират и могат да правят "тайм траиълс" или да се състезават и т.н.... и като кажа писта, нямам предвид Цариградско или Тодор Александров или останалите улици който хората бъркат със състезателна писта.

Питам защото имам чувството (може би грешно) че турбото не бачка както трябва и съответно колата не е толкова мощна колкото би трябвало да бъде... но тази кола ми е първа с дизелов двигател, за това че може да греша. Искам да мога да видя как се държи колата през цяля оборотен спектрум в всичките скорости.

Благодаря Ви предварително!

По въпроса с пистата, преди няколко години се ползваше пистата на Божурище...но я затвориха. Сега мисля че се провеждат кръгове от националния драг шампионат някъде около Сливен...но от много време не се интересувам от тези състезания и не съм в час Smile Иначе, в Плевен, на картинг пистата има отворени дни...даже скоро ще има...на 25ти Wink таксата е 10лв, от време на време има отворени дни на пистата в Калояново, но там няма дълги прави...т.е. става само за тайм атак и дрифт Wink.
По въпроса за изправността на колата...си има диагностика...която не се прави на писта, а със стендове в сервизи Wink....на писта се ходи да се накефиш или да участваш в шампионата...а не за диагностика.
LeecH Wrote:По въпроса за изправността на колата...си има диагностика...която не се прави на писта, а със стендове в сервизи Wink....на писта се ходи да се накефиш или да участваш в шампионата...а не за диагностика.

Здрасти LeecH,

Мерси за отговора. Естествено че съм, и ще ходя на сервис, никога не съм смятал да заменна диагностика и сервис с пистата. Проблема беше че колата няма мощност в 3/4/5 скоростти кат чели турбото не дава достатачно буст. От както писах въпроса останових че наистина има проблем с турбо системата.