Волво Клуб - България

Full Version: Любителска диагностика.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здр.колеги значи пратиха ми програма за диагностика,но ще ми трябва връзка с лаптопа спрямо компа на колата.Мисълта ми е за някой кабел които от 2те страни е изготвен за тази цел.Знаете ли колко може да струва и от каде да си намеря.Колата е В40, компа ДЕЛЛ ИНСПИРОН 1501
Аууу къв съм си шемет то си излиза реклама в нашия форум кабели за диагностика ма нема кой да погледне.
За Волво преди 2000 не работи. До 2000 са с някъв измислен протокол и програмата е Вадис с кабел за Вадис - около 2000 лв.

С VAG-COM и VolvoFCR можеш да четеш всичко без мотор (АБС, скоростна, климатик, възглавници). Може би - аз още не съм пробвал, но го потвърждават руския и английския фопрум.
joro74 Wrote:За Волво преди 2000 не работи. До 2000 са с някъв измислен протокол и програмата е Вадис с кабел за Вадис - около 2000 лв.

С VAG-COM и VolvoFCR можеш да четеш всичко без мотор (АБС, скоростна, климатик, възглавници). Може би - аз още не съм пробвал, но го потвърждават руския и английския фопрум.
не е така колега Smile Аз си купих кабел за 55лв за волвото 98..11 месец...чета си всичко ,чистя си грешки ако имам...
Кабела със какъв софтуер е? Моя работи на много друго коли, но не и на мойто Волво. Какъвто и софтуер да ползвам разпознава само компютъра на автоматичната скоростна кутия.

Кабелът ми е ЕЛМ327. Не съм сигурен дали с OBD to serial ще работи, чакам някои да потвърди, че ми писна да давам пари за кабели.

Повечето кабели, който съм гледал пише, че разпознават Volvo S/V 40 след 1997. Моето е 1997 преди юни, когато сменят доста неща в колата.
и моя кабел е елм и нямам грижи както казах вече.незнам как да помогна Sad
Мда, значи след 1998 става. Здраве да е, ако открия начин за 96-97 ще пиша.
здравейте!!!
Можете ли да ми кажете каква е тази програма за диагностиката да пробвам и аз дали ще стане?
joro74 Wrote:Мда, значи след 1998 става. Здраве да е, ако открия начин за 96-97 ще пиша.
Колега ето ти едно примерче за кабела барабар с програмката.
Ако ти върши работа и ти харесва цената ,пиши .
това е испански сайт, пък аз съм в испания и на 1.06 ще си идвам до БГ. Мога да ти помогна с закупуването :roll:
mury76ly Wrote:
joro74 Wrote:Мда, значи след 1998 става. Здраве да е, ако открия начин за 96-97 ще пиша.
Колега ето ти едно примерче за кабела барабар с програмката.
Ако ти върши работа и ти харесва цената ,пиши .
това е испански сайт, пък аз съм в испания и на 1.06 ще си идвам до БГ. Мога да ти помогна с закупуването :roll:
Ами да ти бях пуснал линка поне :ctf: :o<!-- m --><a class="postlink" href="ohttp://www.segundamano.es/madrid/cable-de-diagnosis-volvo-fcr-software/a19555850/?c=53ps" onclick="window.open(this.href);return false;">ohttp://www.segundamano.es/madrid/cable ... 50/?c=53ps</a><!-- m -->: :oops:
Pages: 1 2