Волво Клуб - България

Full Version: Отностно ксенон на С80!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Някъде видях, че е дискутирана темата, но тук става дума за нещо по-различно!

Поради това, че няма да изглежда добре ксенон на рефлектор на С80 "99 година се зачудих за това решение което е на снимката! Някой има ли наблюдение? Има ли смисъл да се отваря фара?

Мерси предварително!
[quote="eeky"]Някъде видях, че е дискутирана темата, но тук става дума за нещо по-различно!

Колега аз имам същото волво , и съм с ксенон на къси и дълги даже проблеми нямам никакви . А това което си показал е за халогените .
Мече тези са за фаровете -както казва колегата
се маха стъклото и се монтира на мястото на фасунката
за къси или дълги светлини и фара ти изглежда като
на по новите модели :wink: .Освен по добрата визия
друго приемущество не виждам със сигурност няма да
осветява по добре от оригиналния рефлектор- :roll:

За да свалиш фаровете ще трябва да демонтираш бронята.

Разглобяването (махането на щипките които прилепят стъклото )
на фара трябва да става внимателно да не лепиш стъклото
после със силикон-като мен Big Grin Big Grin Big Grin .

Преди да монтираш стъклото намазваш гуменото уплътнение
с силикон ,за да си сигурен че няма да влиза вода.


П.П. Купувам стъкло за десен фар за С-80.
Предложения на Л.С. :oops:
Тез лупи не са ли за H4?

S80 е с H7 и проблеми с монтажа не ксенон няма никакви.
Резултатите са доста добри и няма проблеми с заслепяване на насрещните от различно разсейване(все пак фаровете на s80 са без нарези по стъклата) на светлината заради различната крушка. :wink:

С малко регулировки на фаровете след монтажа на ксенон лампите постигнах това:
[attachment=12208]
[quote="ДОКО"]Мече тези са за фаровете
Грешката е моя понеже преди гледах подобни с лупи за халогени , и се изказах неподготвен :wink:
А защо са всичките тия "финтове" за ксенон, при полежение, че оргиналният фар на С80 1ва генерация си свети мн доволно :roll: Голям и хувбав рефлектор с 2 чифта крушки,какво повече е нужно? Tongue
Ако толкова искате да ви свети синкаво и като наближите някой отзад да си мисли нещо кой знае какво - един комплект къси и един дълги на Филипс или Осрам с Ксенон ефект вършат същата работа. Ако не се лъжа 2 бр Осрам най-дебела версия с вс екстри са към 50лв
Аз съм с Филипс 30% повече светлина (тва беше най-евтиният Филипс в магазина) и мога да кажа, че съм мн доволен. Колата я купих от Германия с Осрам (нз точно какъв, но предполагам най-обикновен) и пак не беше никак зле. Това как ще светят фаровете (какъв цвят) или вид на светло е без значение, врътката е на тъмно колко ще е осветено. Според мен сток фаровете са идеални. 8)
и аз сам със С80 искам да попитам на каква цена са тези ксенони(чувал съм че са около 130лв)?и още едно въпросче,откаде мога да си купя халогени и на каква цена??Благодаря предварително!!