Волво Клуб - България

Full Version: Volvo V70, 99г. - има ли аларма?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Привет на всички, от няколко дни и аз след дълго търсене станах собственик на Volvo V70, 2.5 TDI, 99г. За сега след малко ремонт по окачването навъртях около 500 км. градско и съм много доволен - прекрасен автомобил Smile . Надявам се, че в близките дни ще успея да сменя ремъците и филтрите, за да и направя един тест на по-дълъг път. Колата е нов внос от Италия и има две оригинални дистанционни, но при заключване и отключване не се чува звуков сигнал само мигачите премигват, също така по средата на таблото над централната конзола има два свето диода, които изобщо не светват. Възможно ли е да няма фабрична аларма и ако има как да я активирам? Благодаря предварително Smile
Може моята нямаше .Има начин да се провери но аз така и на разбрах точно как.
Аз имам С80 2001, пак същата история - дистанционни оргинални, несветещ диод по средата на таблото и не пищи. В Германия във Волво ми казаха, че всички 80-ки имат фабрични аларми, които се пускат само ако колата се разбие/отвори или се вдигне с паяк. Аз лично не вярвам, но и не възнамерявам да пробвам :mrgreen:
На мой приятел със същата С80, мига диодът и пищи алармата, но колата е купувана от МП, а моята е внос от Германия.
Може за Германия и Италия да са без аларми, съобразно реда и спокойствието в населените места... :roll:
и моята не врещеше та заради застраховката си слагах допълнителна, в белгия ми обясняваха за silent mode. т.е не е позволено да пищи за щяло и не щяло
пп: форда който купихме нов от МП също не писука, само премигват мигачите
...е то много лесно може да се провери дали има аларма. Влизаш в колата, заключваш се с дистанционното, после с ръка вдигаш лостчето да си отключиш и отваряш вратата. По този начин ако има аларма ще се разпиши колата.
Другия вариант е да я отключиш с ключа (не с дистанционното). Когато отвориш вратата, ако има аларма в тих режим, ще се разпищи Wink Ще ми се всички "застрахователки" да бяха в такъв режим...
iasku Wrote:Другия вариант е да я отключиш с ключа (не с дистанционното). Когато отвориш вратата, ако има аларма в тих режим, ще се разпищи Wink Ще ми се всички "застрахователки" да бяха в такъв режим...
Ако го направиш с ключ дубликат би трябвало да писне, но на 80-ката ключът е с чип и си го разпознава. Така че не важи пробата с ключ, а не с дисанционно.
За заключване вътре не знам дали ще стане пробата, защото четох преди време, че 80-ките "усещат" като ключът е в колата, за да не си го заключиш вътре... малко прекалено "модерно" ми се струва за 2001 година, но знае ли човек Tongue
Оносно тихият режим и аз го знам, в нормалните държави май не е разрешено да квичат колите по улиците :mrgreen:
Ако застрахователите са ти проблем, отиваш и ако те питат има ли аларма, казваш "Да, от МП ми казаха, че имам заводска". Ако те накарат да пищи, им казваш "Ето ти ключа, оправяй се. Аз не знам как се пробва." :mrgreen:
Не пречи да пробва Wink и двата ключа с оригинални при 40-ката, но действат по един и същ начин.
iasku Wrote:Другия вариант е да я отключиш с ключа (не с дистанционното). Когато отвориш вратата, ако има аларма в тих режим, ще се разпищи Wink Ще ми се всички "застрахователки" да бяха в такъв режим...

Това няма как да стане. Познава си ключа на бравата и отваря ако е нейния. :wink:
The_St Wrote:...е то много лесно може да се провери дали има аларма. Влизаш в колата, заключваш се с дистанционното, после с ръка вдигаш лостчето да си отключиш и отваряш вратата. По този начин ако има аларма ще се разпиши колата.

Мдам. И ще останеш учуден като не може да си отвориш отвътре...
Тоест може, но до 30-стата секунда. Ако сте обръщали внимание 30 секунди след като заключите се чува още едно щракване. След което колата не може да се отвори и от вътре. :wink:
Направено е с цел ако някой счупи стъклото да не може да отвори вратата.

И моята е така. Има си всичко даже и бутон който като го натискам когато ключа е на 1-ва позиция, пише на дисплея "Reduced guard" и при следващо натискане "Full guard". Аз винаги я оставям на "Full guard"