Волво Клуб - България

Full Version: Скоростиии 460 турбо
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги чупах скоростите най-вероятно... Така ,че питането ми е дали има разлика в скоростните кутии за 460 ? В смисъл моя код на мотора е Б18фт 107, на скоростите не го знам... модела е бодигард 95г 1.7турбо. Мисълта ми е дали и от 1.8 и или от2.0 или 1.7 без турбото ще станат? Баща ми има една работна 440ска 1.7 не е бодигард и му сложиха от 1.8 и станаха, но не съм на ясно дали и на турбото може да паснат от другите мотори или трябва да си е точно от турбо!
Мерси предварително! Smile
Скоростите на 1.7 турбо и на дизела се различават от другите скоростни кутии. Така , че търси си скорости от същия като твоя мотор. Не, че няма да стане , но се различават предавателните числа на различните предавки. Мисля , че се водеше М59 скоростната кутия Wink

BOCK GT1

divia Wrote:Скоростите на 1.7 турбо и на дизела се различават от другите скоростни кутии. Така , че търси си скорости от същия като твоя мотор. Не, че няма да стане , но се различават предавателните числа на различните предавки. Мисля , че се водеше М59 скоростната кутия Wink

Прав си, Мите, така е. 8)
Bender, как разбра, че си: "Колеги чупах скоростите най-вероятно... "
Дай малко инфо, пък тогава търси твоята кутия.
Еми значи съединителя е заминал отдавна... Зимата по едно време нещо така тракаше вътре като седи на нулева и работи... , че даже и на 1 2 4 и5 скорост отново се меляше нещо вътре. После проблемът странно изчезна... и от тогава се движеше без звуци. С този проблем скоростите влизаха добре нямаше проблеми. После постепенно започнаха да вият първо 4та след това 2и 3 а , а в момента всички вият без 1ва. И докато не дойде вчера, когато ходих на витоша и карах на трета в оборити на горе ,стабилно настъпвах, докато не спрях на Златните мостове не я изгасих за да истине турбото и в момента в който слезнах се чуваше такова меляне.... Тръгнах си веднага и само като опитах да вкарам първа и сичко си беше е*ало майката... 1ва влиза трудно и се чува яко тропането което се чуваше и преди втора пак по трудно влезе с отново с същия звук и после 3та едвам с тупаница дето се вика съм я вкарал и карах само на нея, защото тя е едниствената скорост на която не се чува онова меляне на карантия...
И така едвам се прибрах 5та изобщо неще да влезне чува се звук се едно вкарваш скорос и не си натиснал амбреажа ..
Ужас често казано... според мене са си скороти както и да го погледнем...
Поздрави на всичкИ! Smile И мерси за инфото ще търся за моят си мотор!
Лека от мен!
А междо другото днес ти звънях да те питам за скорости но никой не ми вдигна ? :? :roll:
Ето едно предложение дано да се споразумете :wink: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=13397" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=12&t=13397</a><!-- l -->