Волво Клуб - България

Full Version: Данъци и разход гориво S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Специално за разход има 1 000 000 теми затова нека си говорим основно за данъците. Може просто в "скобички" да си казваме колко гори, но нека това не е обект на коментари "на коя развалена колонка сипваш", "ама по компютър ли го мери", "аха да ти повярвам ама ..." и други цветущи примери. Има си теми за тази цел....
Основната питанка тук е следната:
Колеги, собственици на S80-ки, коя година, с кой мотор, в кой град колко ви е дантка?
Интресевам се основно от години 98-01 и двигатели бензин 170кс, 200кс, 204кс, 272кс, НО предполагам за колеги като мен, на които им предстои закупуване на подобен автомобил, но с малко по-различни година и/или двигател, темата ще бъде също интересна, затова нека всички собственици на 80-ки да си кажат колко точно спонсорират държавата годишно?
Благодаря предварително на всички отзовали се
2.4 бензин 140 коня 2001година, като я купих септември 2009 платих 72лв. в София. Това предполагам е за 1/2 година, защото данъкът би трябвало да е по 1лв на к.с. до 163к.с. Тази година не знам как е след промените.
Но неща от сорта, че е Евро 4 (зелената лапенка) и катализатор не повлияха върху сумата, която трябваше да се плати.
За разход съм писал 1-2 пъти, но аз градско не карам. Моето каране е България - западна Европа. Нормална скорост 120-150, рядко до 180. Зимен разход 7.8/100 и летен 7.4/100, и по борд комп и по касови бележки съвпада.
Успех на бъдещите данъкоплатци Tongue
за 163коня е 204лв. ,нагоре не знам
Вземай я и да правим гонката че ме сърбят ръцете
Митко 13 Wrote:за 163коня е 204лв. ,нагоре не знам
Вземай я и да правим гонката че ме сърбят ръцете
Гонка, гонка ама книжката а, трябва трета да вадим.
Въльо ти пък ко си са разпитал за данаците , искаш голям клас автомобил , голям клас данъци плащаш , безплатен обяд няма.Ако искаш мога да ти дам Асконката 82-ри набор десетина лева данък я има , я не.
Просто се двоумя дали да е 200 коня или 272 и ако разликата е голяма в даанъците везните ще натежат към по-малкия ДВГ, който и без това си е достатъчно голям (2.9....)
Просто се двоумя дали да е 200 коня или 272 и ако разликата е голяма в даанъците везните ще натежат към по-малкия ДВГ, който и без това си е достатъчно голям (2.9....)
200 коня 2,9L Разход за София не по малко от 20л на 100км.
Данък 200кс -275лв - 272кс -375лв
Благодаря на мечето - избора е направен, автомобила е паркиран пред входа с номера и си чака обслужването.
Избора какъв е ли? - 200 кончета, доволно доста добре набира даже се замислям отзад на емблемата как да напиша 1 на мястото на 2-ката и да стане 1,9.... На пишлеметата ще им увисват носовете и без това, ама като видят 1,9 шлеп да прелита просто искам да им гледам физиономиите :П
По-подробно за автомобила в темата за последната среша на Русе тук
Има инфо и снимки, но за да се виждат снимките трябва да сте влезли с потребителските си имена, за което се извинявам и съм пояснил, как и защо е така Smile
Благодаря за пожеланията и предлагам темата да не я "разводняваме" и да я продължим (аз като разбера колко е данъка и разхода също ще кажа). По този начин други хора, които се двоумят какво точно да изберат ще могат да почерпят систематизирана информация от тази тема.
Волво ХС90 - Т6-272 к.с. , ноември 2003г.-Велико Търново - данък 663.00лв. - с отстъпка до 31.03. -629.85 лв.
За всеки регион данъка е различен.
yuckuJackD Wrote:Колеги, собственици на S80-ки, коя година, с кой мотор, в кой град колко ви е дантка?
И добавям какъв автомобил - нека да е за всички от малко по-високия клас (те малките са горе-долу ясни)

Някой колеги по-горе наистина пропуснаха подробността за града, но за щастие от профилите им си личи кой от къде е и при желание (а тази тема както казвам държа да е информативна) човек ще може да си направи справката
Благодаря отново на всички и да продължаваме в този дух