Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с хидравлична рейка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте!Наложи ми се да сменям хидравличната рейка на 460 "95.Като завих долната тръбичка,през която минава течността забелязах,че сълзи.Естествено натегнах още,докрай,но пак същото.Интересува ме има ли някаква гумичка или дефтунга или каквото и да е което липсва при мен?Протича между търбичката и гайката,която я прибира към тялото на рейката.Не съм сигурен дали всичко ми е оригинално,затова питам.Благодаря!

BOCK GT1

Да, има разлики в рейките по години на производство, което НЕ ги прави НЕоригинални :!:
Разликите са 2 или 3 и обикновенно трудно се забелязват, ако човек не направи пълен оглед в детайли на двете рейки, сложени една до друга.
1. Разликите са в диаметъра на двата входа на рейката И щуцерите на маркучите за хидравликата, които влизат (се завиват) в тях.
2. Както и е ЧЕЛАТА на щуцера и ЛЕГЛОТО му в отвора за завиване към рейката.
Там е най-тънката разлика - дали челото на щуцера ще легне ТОЧНО в ОСНОВАТА на технологичния отвор за завиването му в рейката. (не говоря за резбата, а за челното прилягане щуцер-рейка :!: )
Ако там НЕ пасват, колкото и да се стяга, винаги ще сълзи или тече.
Това е. 8)
Благодаря!Утре ще огледам внимателно и ще търся решение.