Волво Клуб - България

Full Version: На климатик вода във кутията на вентилатора
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
След 10-тина км градско с включен климатик протече вода в краката на пътника.С една спринцовка и шлауфка извадих около 300мл вода от кутията на вентилатора явно е запушена тръбичката която отвежда конденза под купето но не можах да я намеря къде излиза отдолу някой има ли идея къде е това нещо
Здравей колега,изхода на дренажната тръбичка на климатика е на много шибано място. излиза в двигателния отсек, точно над една греда, която е хоризонтално разположена . Ще се ориентираш по разположението на радиатора за парното, който е в централната конзола пред скоростния лост - точно срещу него, но от към коша. Не се вижда ако легнеш под колата. Трябва да я откриеш с напипване Smile
Не ръчкай в нея грубо да не си пробиеш радиаторчето за парното или изпарителя на климатика ( не помня вече кое беше разположено първо.
Успех
Да си жив и здрав колега че ме ориентира къде да търся а аз търся под вола(колата) теле беше запушена Г-образната гума и напротив не е на чак толкова шибано място за други колеги прилагам малко снимков материал
И аз имам такъв проблем, напълни се локвичка в краката на "навигатора". Как да изчистя тръбичката ? Т.е. къде да търся проблема? Благодаря Ви предварително.
Ами проблема ти е като моя виж хубаво снимките извади тази г образна гума и я почисти ако не протече вода от тръбичката значи самата тръбичка ти е запушена там вече се намесваш с тел но внимавай не ръчкай много че както писа колегата да не направиш някоя беля
Благодаря колега за снимковия материал. Намерих въпросното Г образно гумено маркуче, свалих го и го зачистих и работата заспа. Много благодаря за подробната информация!
много благодаря за подробното инфо имам същият проблем Tongue сега обаче трябва ли да източвам водата която се е насъбла или сте си излезе сама.
Абе я си я източи като мене със спринцовка и шлауфка че при мене перките на вентилатора шляпаха във вода да не намокри мотора на вентилатора че ще се видиш в приключение Big Grin а сама от вентилатора няма да излезе ще чакаш да се изпари
Абе хора, вие за какви коли говорите???
Че той вентилатора е доста по-високо разположен от радиаторчето на парното!!!!
Ако ти шляпа вентилатора във вода, значи трябва да преместя темата в раздела "Малко вицове" Big Grin Big Grin Big Grin
вярно бе, шляпа във вода иначе как щях да разбера че водата не излиза и се задържа при моторчето, особено при ляв завой
Pages: 1 2