Волво Клуб - България

Full Version: проблем с компютъра
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
имам следния проблем на компа ми показва минус 40 градуса външна температура.прегледах всичко и това което останових е че някакъв датчик който се намира под бронята до десния калник е счупен.в него влизат 3 тръбички ,и сега едната като е супена и като си допра пръста там и се получава вакум.показвам снимкми на датчика за да е по ясно.
някой може ли да каже от къде да намеря такъв или ако някой продава или как да излекувам ситуацията,защото с тези минус 40 градуса дето показва на компа колата харчи като за свтовно.аз съм от София а колата е волво 460 1,7 турбо 92г.
предварително благодаря за съветите
ето снимките на джаджата колата е с климатик ако това е от значение
ще съм благодарен ако някой каже как се казва тази джаджка и откъде да я купя
благодаря
имам следния проблем на компа ми показва минус 40 градуса външна температура.прегледах всичко и това което останових е че някакъв датчик който се намира под бронята до десния калник е счупен.в него влизат 3 тръбички ,и сега едната като е супена и като си допра пръста там и се получава вакум.показвам снимкми на датчика за да е по ясно.
някой може ли да каже от къде да намеря такъв или ако някой продава или как да излекувам ситуацията,защото с тези минус 40 градуса дето показва на компа колата харчи като за свтовно.аз съм от София а колата е волво 460 1,7 турбо 92г.
предварително благодаря за съветите
ето снимките на джаджата колата е с климатик ако това е от значение
ще съм благодарен ако някой каже как се казва тази джаджка и откъде да я купя
благодаря
Грешка! Това е клапан за системата за изгаряне на парите от резервоара. Няма нищо общо с температурния датчик. За схема на свързване на клапана виж 10-на теми по-долу "мистериозна кутия..". Иначе при мен се счупи и с и без него да ти кажа ...., но си взех втора ръка, може би позапушен Sad така че все тая.
ти ме уби.аз си бях решил че от това е проблема с минусувите температури дето ми показва компа
добре де ами тогава от какво може да ми показва тази минусова температура
дайте съвет
също така ще съм благодарен ако някой ми каже от къде да купя или ми продаде тази кутиика за газовете,щом е била такава
търся и два предни подкалника за 460 92г.
очквам обаждания на тел.0895683863 Владимир
може и във форума
пропуснах да кажа че тези минус 40 градуса ми ги показва на външна температура
Колега,
Изпращам Ви три снимки.На първата са показани ел. връзки на датчика за външна температура с MFU/мулти функционален контрол/.Датчика е означен със сигнатура А22 според мен Вие трябва да търсите него.На втората снимка в червените квадрати под автомобила са дадени елементите там под номер А22 ще видите как изглежда датчика, а с тънка линия е показано къде е монтиран в автомобила.Тази документация е за моделите 480, но предполагам, че и в другите модели датчика е на същото место.На третата снимка е показано как да се провери датчика.Не мога да направя превод, но още първата повреда е за -40гр. и пише, че е хлабав щепсела на датчика.Надявам се, че ще намерите някой да направи превод.
inpopovvv Wrote:Колега,
Изпращам Ви три снимки.На първата са показани ел. връзки на датчика за външна температура с MFU/мулти функционален контрол/.Датчика е означен със сигнатура А22 според мен Вие трябва да търсите него.На втората снимка в червените квадрати под автомобила са дадени елементите там под номер А22 ще видите как изглежда датчика, а с тънка линия е показано къде е монтиран в автомобила.Тази документация е за моделите 480, но предполагам, че и в другите модели датчика е на същото место.На третата снимка е показано как да се провери датчика.Не мога да направя превод, но още първата повреда е за -40гр. и пише, че е хлабав щепсела на датчика.Надявам се, че ще намерите някой да направи превод.


колега много благодаря за подробната информация доста е изчерпателна и подробна
относно превода ще се постарая
ще споделя какво съм направил
ами колегата се оказа прав буксата се беше извадила вече температурите са нормални
благодаря за съвета
сега ми остава проблема с кутииката
трябва да я намеря,писах по форума,но без успех
някой знае ли и точното наименование,за да търся по магазините
помагайте ако пък някои знае или може да ми продаде супер
vladoboy Wrote:ти ме уби.аз си бях решил че от това е проблема с минусувите температури дето ми показва компа
добре де ами тогава от какво може да ми показва тази минусова температура
дайте съвет
също така ще съм благодарен ако някой ми каже от къде да купя или ми продаде тази кутиика за газовете,щом е била такава
търся и два предни подкалника за 460 92г.
очквам обаждания на тел.0895683863 Владимир
може и във форума
пропуснах да кажа че тези минус 40 градуса ми ги показва на външна температура
колега относно подкалниците може да ми се намират или поне един от 440 92' но мисля че са същите.