Волво Клуб - България

Full Version: реле вентилатор на парното
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
имам волво 440 и релето за вентилатора на парното несработва това което е за нормална работа това за мах мосщност работи .каде се намира то ако някой знае ще сам много благодарен. зимата ми е голям проблем немога да обдухам предното стъкло. благодаря предварително.
Колега разглабях си таблото и зад основната конзола с копчетата и врътките за парното има едно сравнително по-голямо реле от тези, които са от пред в ляво под капака може то да е.
Ако твоето нестава с радост ще ти помогна!
него намирам тоова реле и това си е
tod1968 Wrote:него намирам тоова реле и това си е

Ако "мах" степен на вентилатора ти работи ,а останалите не
трябва да потърсиш резисторен блок (или силов тр-р с радиатор )
някъде близо до вентилатора или в самия негов кожух .
Някой коли нямат реле за пускане на вентилатора на парното
цялото управление го прави ключа за парното.
резисторният блок е наред неидва напреженир до ключа на панела трябва да има реле защото го видях на ел.схемата и можеби е в кутията където е плъзгачаза отоплението. релето за МАХ е вътре ,чувасе когато цъка . стигнах до кутията обаче нещо немога да я отворя. но трябва да е там. двете релета са сигурно едно до друго или е един елемент и двете релета в него. утре ще гомъча пак че идва зимата.
проблема е решен , студена спойка вв управляващият блок който е на панела
tod1968 Wrote:проблема е решен , студена спойка вв управляващият блок който е на панела
Ето малко снимки на въпросното реле и студената спойка, както и тънкости при свалянето и разглобяването на блока.
Точно така само дето не сетих да направя снимки.Явно не съм единственият с този проблем. Благодаря все пак.
Предполагам,че има съпровление за ниските степени,което е изгоряло.
Когато духа на макс = директно свързан вентилатор(за ниските степени има съпротивление)