Волво Клуб - България

Full Version: Това Нормално ли е?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Аз мога, искаш ли ....?!!!
ето нормално на S40 1.8 115 к.с.
[attachment=14186]
Можеш ли да ми обясниш как при работещ километраж четирите НУЛИ не мърдат ????[/quote]

ДА! С удоволствие:
Ако някога ти се е случвало да разглобиш таблото и си продължил и с километража, Сигурно си забелязал че оста с цифрите отсрани е хваната с едни метални пластинки за да не се измества от червяка който се върти от жилото към скоростната кутия.
При мен тази пластинка я няма а и имам много по важни неща да оправям че да се тревожа за километража.
Ако ми изпадне от някъде с радост ще го оправя но сега не ми е нужно.
Всеки ден минавам по 150км с нея и така си следя смяна на масло и тн (около 3 месеца)
Та ако имаш други въпроси относно устройство на автомобила, ще се радвам ако мога да те Ограмотя с каквото съм се сблъскал.
Знаеш ли оборотомера от къде взима сигнал и защо не може той да е повреден? :wink:
За механиката имам още какво да уча ама за ел. мисля че не можеш да ме пипнеш....
То тук явно всички сме "жичкаджии" включително и Кавалера който се усъмни в оборотомера ти.
Но бъди сигурен - не е нормално. Виж на Белл скоростомера - 40км/ч за 1000 об/м
Та избери си кое от двете е по-вероятно да греши и ръчкай.
За мен не е нормално при 160 км/ч колата ти да "тръгва като от място"
Успех ти желая в начинанието
Моята каручка е с мотор Б16Ф
При 120 е с 3100об. Гумите са стандартния модел за колата.
Според мен не е нормално.Или оборотомера се е@ава или километража послъгва.По вероятно е първото,щото 160км си е прилична скорост и се усеща :mrgreen:
biser.or Wrote:Моята каручка е с мотор Б16Ф
При 120 е с 3100об. Гумите са стандартния модел за колата.
Според мен не е нормално.Или оборотомера се е@ава или километража послъгва.По вероятно е първото,щото 160км си е прилична скорост и се усеща :mrgreen:
Определено се усеща, а и учудените погледи в огледалото за задно вищдане го потвърждават.....
Днес ще провера каква ми е скоростната кутия за да не би и там да излезат изненади.....
При мен 120 е оклоло 2000об. и не говорим за ровене на асвалта при сфетофара. Скокът с тръгване от място се получава от 120 нагоре и донатискане на педала и съответно отваряне на втората клапа на в-вода. Тогава почвам да се чудя къде са скрили турбото.... :mrgreen:
Сега остана да кажеш до колко си дигал с този твой Хариер Big Grin
ако са ти верни показателите на 5000 оборота зашиваш има няма 280 км/ч
Аха, аз сметнах за 6000 оборота - .... :roll: :? .... - 320 км/ч
Може би причинат за грешните показания на оборотомера се крие в първият пост на тази тема Big Grin
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=12572" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=4&t=12572</a><!-- l -->
[quote="biser.or"]Може би причинат за грешните показания на оборотомера се крие в първият пост на тази тема Big Grin
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=12572" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=4&t=12572</a><!-- l -->[/quote
ТАКА ТАМ ВЕЧЕ ИМА ЪПДЕЙТ И РЕЗУЛТАТА Е НЕВЕРОЯТЕН!!!!
Вече два дена си карам и както споменах че всеки ден минавам едно и също трасе 150 км. На по дълъг прав път не съм излизал да я тествам, а и амортесиорите са ми заминали и все пак карам в границите на разума.
Но определено ще я тествам когато съм сигурен в нея. Засега толкова и стига.
Чудно ми е само: защо според вас всичко е правопропорционално?
Pages: 1 2 3 4 5