Волво Клуб - България

Full Version: ТУРИСТИЧЕСКИ ВЪПРОС
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.
Ще пътувам до Велинград уикенда.Интересува ме от Пловдив по магистралата ли да хвана до Септември и там да отбия или по др.път през Пазарджик.От Варна съм и не съм много запознат с района след Пловдив надолу.
Благодаря предварително.
Ами влизаш в Пловдив. Караш по пътя за Пазарджик, който минава отстрани на Стамболийски, не по магистралата, защото ще ти излезе по-малко километри, а пътят е също толкова добър. Другият вариант е да слезеш от магистралата на разклона за Пз. От Пазарджик до Велинград ти е 44 км, отбива се на село Звъничево (виж в bgmaps.com точния път). Пътят след Звъничево е с доста завои, на места е тесничък и има точно 2 места, където само 1 кола може да мине, но миналата година пътят беше доста добър. Даваш газ на правите и за 0 време си във Велинград. Миналата седмица бях..пази се само от полицаите, че понякога застават много кофти на правата преди Велинград..а там се вдига 100 и отгоре без проблем. Ако имаш нужда, за да се ориентираш в Пазарджик, само кажи и ще ти обясня подробно на ЛС откъде да минеш. Този маршрут ти препоръчвам аз. Ако някой има по-актуална информация да казва. Smile
P.S. Ако отиваш към Велинград, за да си поотпочинеш и имаш време..мога да ти препоръчам едно-2 места, които да посетиш навръщане. Едното от тях е крепостта Цепина..ще ти хареса много Wink Само ми кажи и ще ти кажа от къде да минеш стига да имаш време и желание да се разнообразиш. Smile
Много ти благодаря колега.Ако не те бърка даи си телефона ще ти звънна в събота да ме упътиш. Smile
Един съвет и от мен .
Понеже пътувам доста и познавам трафика,особенно през лятото,препоръчвам маршрут от Варна до Велинград :
ВАРНА-ШУМЕН-ТЪРГОВИЩЕ-ОМУРТАГ-КОТЕЛ-ПЕТОЛЪЧКАТА-СЛИВЕН-НОВА ЗАГОРА-СТАРА ЗАГОРА
от там по магистралата,до отклонението за Пазарджик.Влизайки в Пазарджик има достатъчно табели за да не се объркаш и от там,както е казал колегата.
Препоръчително тръгване 8:30 часа от Варна.
:wink:
Благодаря за информацията.Не знаех дали има отбивка от магистралата,че не съм минавал от там.
Свали си файла. Дано ти върши работа. Знаеш ми телефона. Има много други колеги от региона. Всеки ако стане нещо ще помага . Wink
P.S.
Навръщане може да минеш през Пещера..да пием по 1 бира и да обсъдим как са мацките из Варна..казват,че имало много шведки из Варна..та търся руса, 1,50 м. крак, с Волво.. Big Grin Свиркай ако се намират Big Grin Само да не види моята приятелка.. Big Grin
Безкрайно ти благодаря. Информацията е много подробна. В събота ще пътуваме. Ако има нещо неясно ще ти се обадя.