Волво Клуб - България

Full Version: Как да инсталираме 2 DIN радио в S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги искам на кратко да обясня за какво иде реч и как се монтира и връзват кабелите Smile Ще се опитам съвсем разбираемо и със снимки да ви покажа как става Smile


1.Първо закупувате си пластмасовия адаптор*, който влиза на местото на оригиналното радио (номер 8693968 - 113 лева с поръчка от МПФ) и разбирасе новот радио** (аз избрах този от снимка **) Smile
2.Закупувате си една 6 пинова дин букса***, 4 женски чинч букси и разбирасе два аудио кабела с чинчове Smile

Инсталацията става по сления начин.

1.Свалчте пласмасата**** която се намира около скоростния лост.А пластмасата със буквите се маха като в четирите края натиснете щипките и леко натиснете на долу.
2.Развиите двата винта,които държат модула***** за климатика.( ако ще разкачате буксите на модула, което не е задължително разкачете акумолатора иначе ще ви излезе грешка за аербега).Ваденето става като надигнете леко долния край и натиснете целия модул леко на горе към радиото (сигорно докато стане първия път няма да ви е лесно).
3.Сега развиите винтовете на радиото и го дръпнете към вас.Разкачете внимателно зеления кабел(захранване) след това сивия(антена) и после черната кръгла букса ( усилвател)
4.Разглобете 6 пиновата букса която сте купили и запоете кабели както е показано на снимката****** (Signal ground там запоете всичките кабели които са за маса,а на другите запоете кабелите които предават звуковия сигнал.А средното краче е за 12 волта,които пускат усилвателя).Сега разглобете чинч буксите и запоете кабелите, които запоихте на пина върху масата на всеки чинч а кабелите за сигнал върху пластината за сигнал на чинча(тази в средата).На средния пин на 6 пиновата букса просто запоете едно кабелче нищо повече.
(ето линк как да си направите буксата <!-- m --><a class="postlink" href="http://volvospeed.com/vs_forum/Factory-6-Pin-Din-To-Rca-Preouts-Writeup-t39067.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://volvospeed.com/vs_forum/Factory- ... 39067.html</a><!-- m --> тук е по нагледно показано самоче за два чинча а аз съм ви дал снимка на която е показано къде да запоите и другите два).
5.Усилвателя ви се намира под преднта пасажерска седалка.демонтираите седалката(не е нужно да разкачате кабели, даже е препорачително).Развиите двата болта на усилвателя (м10) извадете го и махнете кръглата букса.Поставете вече направената 6 пинова букса на местото на черната(за да монтирате пак усилвателя без проблем ще трябва да изрежете малко от мокета*******)
6.На снимка€ е показана зелената букса и кой кабел за какво е.
-1 е 12волта постоянен +
-2 е 12волта захранване (+) когато е на контакт колата
-12 е минуса
(другите не съм ги ползвал, но зелените са за управление от волана което неможах да подкарам( Кан Бус) )
7.Връзванете става по следния начин:
-1 жълтия кабел го връзвате на първа клема на зелената букса
-2 червения и оранжевия(илуминация ако има такава това е за да ви светят бутоните на радиото) ги връзвате на втора клема на зелената букса.
-3 на клема 12 (–) връзвате черния кабел и един на които пише паркинг( паркинг кабела е за да може да гледате телевизия или двд докато колата е в движение.НО ТОВА ГО ПРАВЕТЕ НА СОВСТВЕН РИСК ЗАЩОТО Е ОПАСНО ДОКАТО КАРАТЕ ДА СЕ РАЗСЕЙВАТЕ)
-4 на радиото имам или поне на моето кабел на който пише P.CTRL, който връзвате на кабела, който оставихте свободен на 6 пиновата букса (за да може когато пуснете радиото да пуска и усилвателя)
-5 Свържете аудио кабелите, които сте купили на радиото и на 6 пиновата букса.Сега можете да изпробвате дали свири.
-6 Антената на радиото направих по следния начин.В комплекта с радиото имах кабел за антената, който вкарах в радиото а другия краи го отрязах и заголих около сантиметар и половина. Разглобих оригиналната букса на антената (моята е с два кабела аз ползвах само единия) жичката в средата на кабела, който отрязах пъхнах в кабела от буксата (пак в средата) а ширмовката ( масата) я омотах около металната част на оригиналния кабел и замотах с изолирбанд и свири перфектно радиото.
-7 Проверете дали всичко сте изолирали добре с изолирбанд за да няма някой оголен кабел.
-8 Зглобете всичко в обратен ред.


И ето как изглежда всичко при мен снимка€€ и снимка €€€

Забравих да добавя,че пластмасата закупена от МПФ е предвидена за нормално радио и чекмедже или просто капачка за това се налага да се изрежат оградените с червено стърчащи пластмаси на снимка €€€€

Ако имате нужда от помощ може да ми пишете и на скайт mario_bankya.Радвам се ако съм ви бил полезен колеги.