Волво Клуб - България

Full Version: Гумено водно съединение 4533992
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги!За шест години неспирно каране не съм имал никакви проблеми и повреди,но вчера се прибирах от Лом и в кв.Младеново вседствие силната вибрация от занемарения паважен път ми се спука водното съединение близо до скобата дето е хванато за блока.Скобата беше ръждасяла и се наложи с лист от ножовка да я срежа.Подрязах маркуча и го монтирах пак с нова скоба,но стана на опън и ме е страх да не се извади.Търсих по магазините в нашия северозападнал край ,но всички свиваха рамене и ме отчаяха ,че няма да намеря такова ,а да търся някаква заменка.Реших да попитам тук ,наистина ли не мога да намеря такова водно съединение и ако мога къде да го търся?"Гошко" нищо не казва по въпроса и това съвсем ме отчая.Иначе съм фен на марката "Volvo" от много малък(сега съм на 46 години).Благодаря за изгубеното Ви време и желание за помощ!
soketa Wrote:Здравейте колеги!За шест години неспирно каране не съм имал никакви проблеми и повреди,но вчера се прибирах от Лом и в кв.Младеново вседствие силната вибрация от занемарения паважен път ми се спука водното съединение близо до скобата дето е хванато за блока.Скобата беше ръждасяла и се наложи с лист от ножовка да я срежа.Подрязах маркуча и го монтирах пак с нова скоба,но стана на опън и ме е страх да не се извади.Търсих по магазините в нашия северозападнал край ,но всички свиваха рамене и ме отчаяха ,че няма да намеря такова ,а да търся някаква заменка.Реших да попитам тук ,наистина ли не мога да намеря такова водно съединение и ако мога къде да го търся?"Гошко" нищо не казва по въпроса и това съвсем ме отчая.Иначе съм фен на марката "Volvo" от много малък(сега съм на 46 години).Благодаря за изгубеното Ви време и желание за помощ!

кое е това съединение-от долния край на радиатора към блока ли?
terorist Wrote:
soketa Wrote:Здравейте колеги!За шест години неспирно каране не съм имал никакви проблеми и повреди,но вчера се прибирах от Лом и в кв.Младеново вседствие силната вибрация от занемарения паважен път ми се спука водното съединение близо до скобата дето е хванато за блока.Скобата беше ръждасяла и се наложи с лист от ножовка да я срежа.Подрязах маркуча и го монтирах пак с нова скоба,но стана на опън и ме е страх да не се извади.Търсих по магазините в нашия северозападнал край ,но всички свиваха рамене и ме отчаяха ,че няма да намеря такова ,а да търся някаква заменка.Реших да попитам тук ,наистина ли не мога да намеря такова водно съединение и ако мога къде да го търся?"Гошко" нищо не казва по въпроса и това съвсем ме отчая.Иначе съм фен на марката "Volvo" от много малък(сега съм на 46 години).Благодаря за изгубеното Ви време и желание за помощ!

кое е това съединение-от долния край на радиатора към блока ли?

Не,горното е.По-дългото,но ако има и долно и него ще сменя.
Не,горното е.По-дългото,но ако има и долно и него ще сменя.[/quote]


za dolno съединение ползвам от магазин за лада -малко го отрязвам и пасва като оригинал....за горно -просто го удължи с втулка и две скоби -от остатъка от долното Big Grin
Да бе, ама колегата май иска цяло, оригинално. Явно държи на визията, не знам, но по принцип това е първото нещо за което се сеща човек - как да намеря същия диаметър и с една втулка да си застане на мястото. Колега, soketa, с 4-ката ти препоръчвам да си носиш 4,6 или 8 скоби с различни диаметри и няколко втулки също. Случвало ми се е да ремонтирам водно съединение насред пътя посред нощ, баш на центъра, на метро, на бензиностанция и къде ли още не. Накрая не останаха стари маркучи... че я нямам под ръка да я снимам... В практикер продават медни преходници от всякакъв към всякакъв цолаж. Защо медни - защото са тънкостенни и не възпрепятстват движението на водата, защо Практикер - защото си говорим за една бройка и факта че е с 20-30 ст. по-скъпо няма да те събори, но пък избора там е голям а и работното им време е .... добро (и на пракинга на Практикер съм правил "Водно" няколко пъти...). Просто свикваш с идеята че ако видиш бял облак от капака си не е нищо фрапиращо - просто малко пара с приятен аромат на изгорял антифриз Smile След 5-ия 6-ия път ще го приемаш с усмивка "Вервайте ми"
УСПЕХ
ако колегата още не си е намерил ще проверя дали имам от 440 и в какво състояние е.