Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със запалката
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Реших аз съвсем случайно да си проверя, аджеба, работи ли ми запалката в новата машинка. И изненада. НЕ. Не просто не работи ами като и натиснах копченцето и си остана там вече 2-ри ден. На дали загрява толкова време пустата запалка. Та въпросът ми е дали мога по някакъв начин да извадя запалката поне да й върна копчето та да не ме дразни. Пък дали ще работи не е от койзнае какво значение. Ето и Снимчица как е в момента[attachment=15199]
Спокойно!Аз патих преди 3 месеца от същото.Беше ми изгоряло бушончето на запалката.
Поразпитай колеги от форума с твоя модел кола, да ти кажат къде точно се намират тази група бушони(при С 40 от първа генерация е над ръчката за отваряне на предния капа, отлязво на волана).При В 0 вероятно също е там, но не знам, затова поразпитай.
Симптомите ти са за изгорял бушон на запалката.
Око си пушач е ужас, ако си непушач си ОК!
Запалката би трябвало да излезе като я издърпаш за периферията. Пробвай, не се бой.
Дърпай смело, излиза.
Уж дърпах дърпах, пък неще. Не смея и да дърпам харабийската, че да не откъртя и нещо друго.
И при мене имаше подобно положение. Издърпах я и я почистих и пак си заработи. Опитай да я позавъртиш и я издърпай- това е положението.
Натисни я и я завърти, доста често пластините са покрити с нагар и не прави добър контакт.
Готово. Малко въртене и малко дърпане с повечко сила и излезна.
Благодаря Ви колеги.