Волво Клуб - България

Full Version: Вадене на волан
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте!След като смених рейката се налага да извадя волана и да го преместя доста шлици,за да се изправи.Не ми се отваря кушия да го вадя отдолу към рейката,а не открих как се сваля отгоре.Има еърбег и това също ме притеснява.Моля ако има някаква тънкост да я споделите,а аз ще направя снимки на самите действия.Благодаря!
Откачи си акомулатора и давай смело.Отзад на волана има едни лимбуси , развиваш ги и аирбака ти пада в ръцете след като му откачиш кабелчето , и ти се открива гайката на кормилната ос.Това го казвам по спомен след преправяне на пластинките за клаксона .А защо не пробваш на стенд за предници , накарай майстора да ти го коригира от кормилните накрайници , хем ще си регулираш предницата след смяна на рейката.
Лимбуса е Т25,а главата на винта едва се вижда с фенерче и остава на основата като се отвие.След смяна на рейката си я регулирах на око,но като поизправя волана се получава разлика в резбите на накрайниците и то доста голяма,затова се налага вадене отгоре.Сега смених и тампоните на носачите и остава да мина стенд и да слагам зимните гуми.
Колега застопори спиралите че после постоянно свети еърбега
а ремонта струва доста.Успех Smile
Той еърбега е правил опит да излиза и лампата си свети....